یادداشت روز / گام بلند ایران برای فضایی شدن

یادداشت روز / گام بلند ایران برای فضایی شدن به قلم علی محمد نظری

 ✍ خبر پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره بر‌« نور،» توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک بار دیگر جهانیان را غافلگیر نمود.

این ماهوره که با سوخت سه مرحله ای به فضا فرستاده شده، معادلات بسیاری را درعرصه جهانی تغییر خواهد داد،. انهائیکه باید بفهمند خوب فهمیده اند، واکنش های دو. روزگذشته وعصبانیت آنان بخوبی نشان‌دهنده انفعال آنان است,
سپاه با درایت خاص خود، ضرورتی در جار زدن ان نداشت، چون ماهواره مورد نظر خود با گردش روزانه شانزده بار بدور زمین عملا خود را تبلیغ میکند، و بد خواهان ایران را رصد میکند، یعنی ماهواره نور روزانه شانزده بار اطلاعات مورد نیاز وتعریف شده از آمریکا را به پایگاه خود در ایران منتقل میکند. وانها هم این گردش روزانه را با سیستم های خود نظاره میکنند، چقدر برای ما غرور آفرین است و برای آنان سخت و طاقت فرسا.

این ماهواره دهها کاربرد مخابراتی ونظامی دارد که قطعا بسیاری از آنها محرمانه است، از این رو لرزه را براندام دشمنان انداخته، ورود ایران به عرصه فضایی یک آرزوی دیرینه بود که دانشمندان کشور ما با جدیت در این زمینه تلاش میکردند، ودیروز مزد سالها زحمات خود را گرفتند.

اگر نحوه مدیریت ساخت ،هدایت، و کنترل ماهواره نور در ابعاد گوناگون ،بخصوص دربعد اقتصادی و معیشتی مردم بکار گرفته شود، یقینا شاهد آرامش و پیشرفت و توسعه همه جانبه خواهیم بود.

در برابر دانشمندان بزرگ کشورمان سرتعظیم فرود می آوریم وبه وجودشان افتخار میکنیم، شما سرمایه های اصلی این کشورید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.