یادداشت روز / جهش در تولید چگونه محقق می شود

◊ یاداشت / علی محمد نظری

با عرض تبریک اعیاد شعبانیه ومیلاد حضرت حجت مهدی موعود (عج) خدمت مردم عزیز و موحدین وسالکین کوی حضرت دوست.

نامگذاری امسال بعنوان سال جهش تولید، از سوی مقام معظم رهبری، آنهم در شرایطی که سال گذشته هم از طرف ایشان سال رونق تولید نامگذاری گردید،. نشان از عمق استراتژیک و راهبردی کلان کشور در مسیریست که مصمم است تا کشور را از تنگ ناهای موجود اقتصادی عبور دهد.

اگر برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی ،تنها چهار شراط،. سرمایه،. زمین،. مدیریت،. و بازار مصرف را مد نظر قرار دهیم، نیاز به توجه بخش دولتی و خصوصی در عرصه اقتصادی ضروریست.

اگر چهار رویکرد، ، تمرکز سیستم بانکی بر تقویت بخش تولید،. احیائ بنگاه‌های نیمه کاره یا تعطیل شده، احداث واحد‌های تولیدی با بهره وری بالا (دارای توجیه اقتصادی) وبکار گیری مدیریت جهادی (منظور بکارگیری افراد صرفا انقلابی نیست، بلکه مراد کسانی هستند که تلاش و علاقه و انگیزه کار خستگی ناپذیری همراه با تخصص لازم را دارند)
مد نظر قرار گیرد می توان به تحولی عظیم در بخش تولید امید وار بود.

سیستم بانکی بعنوان تنها پشتوانه مالی مراکز اقتصادی وبنگاههای تولیدی می باشد، اگر آنها در روند کاری خود تعغیر ایجاد نکنند،وبه رسالت اصلی خود ( تامین اعتبار و مشارکت در تولید) بر نگردند، تحقق جهش در تولید سخت ودشوار است.

گرچه در سیستم دولتی ما برای رسیدن به اهداف مهم کار گروههای وجود دارد اما واقعیت این است که تشکیلات های موجود در میدان عمل( ستاد وصف) تا کنون توفیق چشم گیری نداشته اند، که عمده دلیل آن نداشتن روحیه جهادی، به معنای عام آن است.

بنظر میرسد، هم سیستم بانکی کشور وهم مدیریت هدایت واحیا و رونق وجهش در تولید دارای ضعفهایست که نیازمند حضور قوه قضاییه وبر خورد با متخلفین و برداشتن موانع موجود است، به نحوی که. امنیت و آسایش روانی در بخش تولید فراهم گردد

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.