پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲

کارنامه منفی دیگر برای کاسبان اصلاحات دلفان / تحلیلی بر موضوع انتخاب هیات مدیره و بازرسان شرکت تعاونی عمران و توسعه دلفان

باقر محمدیان شهروند دلفانی با ارسال یک یادداشت تحلیلی ، موضوع انتخاب هیات مدیره و بازرسان شرکت تعاونی عمران و توسعه این شهرستان را به چالش کشانده است که در زیر متن ارسالی این همشهری دلفانی بدون هیچ دخل و تصرفی منتشر می گردد. لازم به ذکر است انتشار این متن به هیچ عنوان نشانه تایید یا عدم تایید مطالب مندرج در متن از طرف نسیم دلفان نیست…


✅ کارنامه منفی دیگر برای کاسبان اصلاحات دلفان؛

? خودکامگی و خودمحوری برخی از بزرگان و معروفان جریان اصلاح طلبی در دلفان، اپیدمی انحصار طلبی و رانت خواری را آفت اردوگاه اصلاح طلبان کرده است؛ به نحوی که تنها تعداد انگشت شماری از  بزرگان اصلاح طلب شهرمان، از بهرمندترین افراد در استفاده های سیاسی، مالی و اجتماعی بوده و همواره در عرصه های مختلف منتفع گشته اند که این مساله خود موجب طرح سوالاتی در ذهن اکثر دوستان منتسب به آن جریان و مخدوش و مخوف نمودن چهره برخی از شخصیت های کاریزمایی آن شده است. جالبتر آن است که حضرات، همواره  برای تغییر موضع و تسامح سیاسیشان اغلب با قیافه ایی حق به جانب،  توجیه و بهانه های دهان پرکن و عوام پسندانه ارایه می نمایند  و هیچگاه انتفاع خویش از جریان های سیاسی را جدای از مصالح شهر و دیارشان توجیه نمی کند.

?در تایید آنچه گفته شد باید گفت که  در روزهای گذشته و در جریان انتخاب هیات مدیره و بازرسان شرکت تعاونی عمران و توسعه دلفان، لیدرهای خودخوانده اصلاحات، در اقدامی غیر اخلاقی با  انتشار لیستی در فضاهای مجازی ، بار دیگر انحصار طلبی و رانت خواری را در انتخابات مذکور وارد کرده تا دانسته یا نادانسته، چهره اصلاحات را در نظر توده، بیش از پیش مخدوش کنند واصلاح طلبی را صرفا دستاویزه برای رسیدن به مطامع خویش گردانند؛ برخی ازایشان با ارایه لیستی با عنوان (اسامی کاندیداهای انتخابات هیات مدیره شرکت…) فقط اسم هفت نفر از دوستان خویش را آورده تا همچون عرصه های دیگر، یکه تازی کنند و تاب حضور احدی غیرخودی را بر نتابند که متاسفانه این اقدام انحصار طلبانه ، موجب سرخوردگی و بی اعتمادی  بسیاری از دوستان اصلاح طلب شده است .
آنچه مشخص است؛ قربانی بزرگ این خودکامگی، جریان و تفکر اصلاحات خواهد بود. زیرا در شهر ما در نظر عموم، این افراد و جریان اصلاح طلبی،معرف همدیگر بوده و هستند.

درپایان امید می رود که در آینده ایی نزدیک بر تار های پوسیده اصلاحات دلفان، پود های تازه ایی تنیده شود تا بیش از این تفکر و جریان اصلاح طلبی مورد ستم و سو استفاده های شخصی قرار نگیرد.

photo_2016-07-16_07-04-25.jpgنگارنده :

.

( باقر محمدیان)


» یادداشت ها و مقالات ارسالی از سوی مخاطبان نسیم دلفان (اینجا)

تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۲۲ نظر

 1. خ خ خ خ خ خ خ خ خ خخخخ
  اینا هم یاد گرفتن ، لیست امید منتشر کردن …. خ خ خ خ خخ خ خخخخخخ
  یکی نیست بهشون بگه اینجا دلفان است نه تهران ، لیست امید فقط توی تهران رأی میاره نه سایر نقاط کشور… خ خ خ خ خخخخخخ

  • خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ اورد

  • سرمایه گذاری در چنینی شرکتی فاقد توجیه میباشد چرا که اگر سیاسی کاری باشد ممکن است تا چند ماه دیگر(انتخابات ریاست جمهوری) بیشتر دوام نداشته باشد .درثانی اوضاع وبدهی دولت به پیمانکاران آنقدر زیاد است که این دولت اگر هنر کند بدهی پیمانکاران قبلی را بدهد وکار جدید را بدون داشتن اعتبار شروع نکند ثالثا در کارهای عمرانی همیشه انحصار طلبی وجود نداشته وتمامی شرکتها از کارها بهره مند بوده اند(یکی بیشتر ویکی کمتر)-رابعا این آقایان که ثابت کرده اند منافع خود را بر دیگران ترجیح داده اند و….

   • شما عجب کارشناسی هستید طرح های دولتی وخصوصی سازی را از هم تشخیص نمی دهید جان خودم اکثر سهام داران ما نخبگان دلفانند با مطالعه سرمایه گداری نمودند به به به این نظر

 2. سلام بر نسیم دلفان ومتاسفم از نشر مطالب کذب وپر از توهین .امیدوارم در دادگاه مطبوعات جوابگوی این اهانت ودروغپردازی که از سالها پیش مثل لقمه های چربی که از اربابانشان به ارث مانده ودرون اینها نیز از لقمه لقمه دروغ وتوهین پر شده است باشند …. این انتخابات در تاریخ این کشور به پاکی وصداقت بی نظیر بود والبته با این لجن پراکنی بزرگان این شهر اسیب نمی بینند واقیانوس با این آشغالات کثیف نمی شود .

 3. از نیسم دلفان درخواست میکنم از مرکز مثلا آموزشی … دلفان که محل دیگری برای کاسبکاری دوستان به اصطلاح اصلاح طلب است گزارشی تهیه کند تا مشخص شود همه کارمندان این مرکز که باید متعلق به جوانان شایسته دلفانی باشد چگونه بوسیله خانواده و فامیل های نزدیک هیات امنای… این مرکز اشغال شده است. در ضمن همسر آقای … که در… با مدرک دانشگاه آزاد و بدون هیچ سابقه آموزشی و پژوهشی به عنوان مدرس جولان میدهد.

 4. با سلام بله طبق گفته های نویسنده مطلب یک سری افراد منفعت طلب بجای اصلاح طلب در حال رسید به اهداف شخصی خود بوسیله جریان اصلاحات هستند که باید گفت این اقایون حق انحصار طلبی ندارند و تنها این افراد نیستند که در این شهرستان فعالیت کرده اند خیل عظیمی از این افراد خالصانه برای جریان اصلاحات زحمت کشیدند ولی گویا تعداد انگشت شماری در حال استفاده شخصی می باشند تذکر لازم است به جناب آقایان ……………. لطفاَ ترمز تک روی و … را بکشید وگرنه در تمام صفحات فضای مجازی اسم واهدافتان منتشر خواهد شد .

 5. شرمش از چشم می پرستان باد
  نرگس مست گر بر روید باز

 6. مدیر محترم سایت وزین نسیم دلفان لطفا کامنت ها را تایید کنید

 7. جناب محمدیان عزیز ما بعداز این همه سال ندیدیم جریان اصلاحات بگوید چه فسادی را اصلاح کرده است؟ ولی دیدیم آنهائی که … یکبار دغدغه قشر فقیر و مستضعف را بیان نکردند و حالا با شرکت عمران خود به طریق دیگری می خواهند بیچارگان را … و جالب اینجاست که خود را روشنفکر و دگر اندیش هم می خوانند نه منفعت طلب اما از اینکه جنابعالی بر علیه تفکر خود کامه قلم بدست گرفتید تقدیر و تشکر می کنیم.

 8. خبره شخص شناس

  جناب آقای نگارنده شما که سهامدارنیستید غصه تان از نگرفتن پست معاون اداره نیست؟ این محمود بیچاره مدافع شما بودبا شمای به اصطلاح اصلاح طلب به اقای رستمی رای داد اخه تو نگران اصلاحاتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا پست معاونت؟ بااین بیانیه من هم مخالف پست شما میشم

 9. منفعت ناطلب

  جناب آقای محمدی اصلاحات کیلویی چند؟
  شما چون اصلاح طلب نامنفعت طلبی بودید به اقای رستمی رای ندادید؟
  چرا جا نماز آب میکشی
  رطب خورده کی منع رطب کند

 10. با سلام و احترام خدمت جناب خبره شخص شناس!!!!!

  من موندم شما که فرمودید جناب نگارنده سهامدار نیستن از کجا چنین مطمین بودید. در ضمن پست گرفتن یا نگرفتن ایشون چه ارتباطی به جناب کاوه ایی داره؟ اگه حضرت آقا اینقدر ذی نفوذه چرا خودشون تا بحال حتی مدرسه ایی را مدیریت نکردند؟!
  البته اگه یه کم خنگ نباشه مخاطب از کلام شما متوجه می شه که بصورتی ضمنی باز به دخالتهای جناب خاکستری در ریز و درشت امور اداری این شهر اشاره فرمودید البته کاملا چند لایه بودن ایشون تقریبا بر همه مشخصه و عالیجناب تقریبا در هر اداره ایی کارگزاری دارن و همین اشاره شما مقصود نگارنده بوده و لاغیر.
  فکر نکنم بیشتر از این لازم باشه نقدت کنم. برو بهتر بنویس ، جناب خبره شخص شناس!!!!

  • دوستان عزیز ازتون خواهش میکنم با نام و نشان مشخص همدیگر را تخریب نکنید
   نسیم دلفان یک رسانه رسمی است با مخاطبانی از سراسر استان و حتی کشور ، اینگونه خطاب کردن همدیگر آن هم از یک قشر فرهنگی اصلأ مناسب شأن شما نیست
   چرا اینطور تاب و تحمل حتی یک یادداشت انتقادی را هم نداریم و اینطور ناجور با نام مشخصات همدیگر را تخریب میکنیم.
   لطفأ مراعات بفرمایید

 11. درود بر نسیم عزیز
  نفس ونیت اصلاح طلبی درقیام امام حسین(ع)است وبس.کجای این آقایان منفعت طلب ،درمدارآن امام همام میچرخد.داعیه ی اصلاح به نیک دارند ولی صرفا درخدمت اهداف خویش اند،هروقت به خواسته خویش نمیرسند چنان بر هم میشورند که گوش مردم مظلوم این شهر را کر کرده اند.صد رحمت بر اصولگرایان یکرنگ،رویشان سفیدبود وسفیدتردرشهرمان.مانده ام این عزیزان در پیشگاه داوریگانه،چگونه شرمساری خویش را توجیه کنند،هرکدام ازاینان به دنبال منفعتی در پی باد ،باند وحزبی ،هستند،کش وقوس شان به میزان موفقیت در منفعت شان است.
  جوانان پاک ومظلوم دلفان،چقدرازشما هزینه کردند این آقایان،چرا شمای بیکار را درسهمی ازمنفعتشان شریک نمی دارند؟؟باچندرنگیشان درزمان مدیریت اصولگرایان ،قوم و خویش را با برپایی مراکزآموزشی وشرکتی درکارگماردند،اصولگرایان آن زمان ،اگرانحصارطلب بودند ،نمیگزاشتندچنین درورطه طمع منفعت بیافتند،امروزه،هم مدعی دولت و نماینده هستند واز دست یازیدن به منافع جوانان مظلوم،کوتاهی نمی‌کنند.جوان بیکارمتاهل سرپرست پدر و مادر پیری را،اینان ،قربانی اهداف سیرنشدنی خود کرده آند.خدایا اصلاح طلبان راستین حسینی و اصولگرایان واقعی حسینی،کی دستان جوانان مظلوم مارا به گرمی خواهندفشرد.
  نسیم عزیز
  جوان بیکار افسرده و سرخورده ،برادرمن وتوست،خانواده اش دررنج است ودرپرتگاه سقوط در دام هزاران بلا،بیا شما که دستت در وسعت میرسد کاری بکن.
  نه به مشاورین اعظم نماینده امیدست،نه به این منفعت طلبان.

 12. دانش آموز دبیران اصلاحاتی

  فقط میخوام ب دوستانی ک غیر منصفانه و ی طرفه مینویسن بگم لیست منتشر شده اصلاح طلبان در پاسخ ب خریدن رای سهامداران توسط رقیب بوده ک در اصل دلسوز اصلاحات نیستن و فقط میخوان ی جابجایی قدرت صورت بدن و خودشونو ب عنوان نفرات برتر اصلاحات شهر جا بدن
  ولی دوستان کسانی ک در نوراباد با جناه های سیاسی اشنایی دارند تعداد معدودی دانش اموز و دانشجو هستند ک همه آنها واقف ب این مسیله هستند ک بزرگان و سینه های ستبر اصلاح طلبی شهرستان اعضای همان لیست هستند و رهبر این جریان کاملا مشخص است و کس دیگری نمیتواند باشد هر چند ایشان همیشه فروتنی ورزیده و دیگران را بزرگ جلوه میدهند و حتی سرمایه گذاریهایشان را با نام دیگر اعضای خانواده انجام میدهند ک باعث نشوند نامشان بر دیگر مدعیان اصلاحات سایه بیندازد

 13. نوراباد لرستان

  ما نخبگان وفرهنگیان ودانشجویان به صفیر صلح وسازش در شورای حل اختلاف دلفان مدرس دانشگاه ریاست حراست اموزش وپرورش دلفان در سالهای گذشته مدرس نمونه دانشگاه و وامین دلفان ودر کل زرمنده وجانباز دوران مقدس ۸ سال دفاع که آقای از وی انتقاد میکنند شخصا حمایت واز زحمات ایشان درزمینه شرکت توسعه وعمرانی دلفان تقدیر وانشالله در مراسم بازنشتگی ایشان همایش بزرگی انجام خواهیم داد درود برشما حاج حشمت رحمانی

 14. جناب محمدی .شرکت تعاونی چه ربطی به اصلاحات یادولت دارد .اگر سهامداران اعتراضی دارند که حق قانونیشان است در جلسه وبر اساس تعداد سهام میتوانند اعتراض نمایند . شما طوری آسمان ریسمان کردید که هرکس فکر میکنه یک اداره یا شرکت دولتی را چپاول کرده اند.یک شرکت تاسیس شده وهنوز هیچ کار اجرایی یا پروژهای انجام نداده ودر آمدی نداشته چند سال است عده ای زحمت ودوندگی ثبت وتاسیس آن را کشیده اند .من خود خارج از استان ساکنم وبعد از چند بار تماس تلفنی یکی از این آقایان خود وخانواده ام سهام خریدیم وبخاطر زحمات این عزیزان اگر در جلسه شرکت می کردم حتما به آنها رای می دادم باور کن نمیدانم چه کسانی جزو هیات مدیره میباشند اجازه بدهید شرکت فعالیتش را شروع کند در آمد کسب نماید ودر گزارش سالانه اگر کسی اعتراض داشت حق دارد . فکر می کنم قصاص قبل از جنایت شده.

 15. با سلام خوب بود که محک تجربه به میدان امد. ومشخص گردید مخالفان سرسخت انحصار طلبی حتی دوستان ویاران غار خود را نیز نامحرم ترجیه داده وجز به همسر مکرمه خویش به چشمان خود نیز اعتماد ندارند. واین نهایت وسواس در حراست از امانت مردم است. حتی ناظر هم باید با نظر ایشان. تعیین گردد. دیگر شما امنتداری بیظت. از این توقع دارید

 16. کاش بزرگان. اصلاحات. انرا در حد یک تعاونی کوچک تنزل نمیدادندواینقدر انحصاری به قضیه نگاه نمی کردند .مگرچکار میخواهند با سرمایه مردم بکنند که حتی حضور یک.نامحرم وغیر خودی را بر نمی تابند. ایا وجود هیات مدیره و نظارت از یک لیست شک بر انگیز نیست؟

  اگر ریگی در کفش ندارند و طلای پاکند که انشالله هستند پس چرا فقط شرکای تجاریشان فقط باید ناظر باشند؟
  من یک توصیه به اقای کرمی دارم برای حفط حرمت خویش و دوری از موضع تهمت از این مقام که دون شان اوست دوری جسته و جایگاه خویش را در افکار عمومی خفظ کرده و انرا به خاطر ایجاد شغل برای همسر اقایان به خطر نیندازد

  • جناب کرمی عزیز،شخصی وارسته وپاک ست،حضورایشان دراین تعاونی از دومنظرمورد بررسی است.
   ۱_وجودایشان بعنوان بازرس،به لحاظ سابقه پاک ایشان و جلوگیری از هرگونه خطا،ضروریست.
   ۲_ازطرفی باتوجه به وجودجوانان بیکاروتحصیلکرده و اعتراض عده ای بر انحصارگرایی دراین تعاونی،حیف ست که ایشان وارد این مسایل شود،این پیشنهاد درجهت بزرگی بیش ازاین جایگاه ایشان ورضایت خداوندی ست.
   حال خود داند،درهرحال تا به حال ایشان ،کارنامه پاک وسفیدی در پیشگاه مردم دارد.
   این بزرگوار درآستانه انتخابات از اصرار هم طیفانش،مبنی بر اعلام کاندیداتوری مجلس،صرفنظرکرد،نمیدانم ؟؟حالا چرا وارد این عرصه شده؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *