گزینه‌های جدید برای وزارت آموزش و پرورش

هفته گذشته حسین باغ‌گلی گزینه رئیس جمهور برای وزارت آموزش و پرورش توسط مجلس رد شد و خبرها حکایت از بررسی رزومه و برنامه ۵ کاندید محتمل به عنوان وزارت آموزش و پرورش دارند و احتمالاً به زودی یکی از این افراد به عنوان کاندید نهایی وزارت آموزش و پرورش به مجلس برای دریافت رای اعتماد معرفی می‌شود. این ۵ نفر عبارتند از:

🔹۱_ سید باقر پیش‌نمازی؛ از مسئولیت‌های سابق او می‌توان به معاون پرورشی و تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش دولت نهم، مدیر شبکه قرآن و معارف صداوسیما، مدیرکل صداوسیمای استان فارس، مدیرکل صداوسیمای خراسان‌رضوی و رئیس ستاد نماز جمعه تهران اشاره کرد. پیگیری تصویب قانون احیای معاونت پرورشی و تصویب آئین نامه اجرایی و اجرای قاطع آن و کیفیت بخشی به فعالیت‌های پرورشی و تربیت بدنی از اقدامات مؤثر وی بوده.

🔹۲_ کرم‌رضا پیریایی (لرستانی / کوهدشت) ؛ او دکترای زبان و ادبیات فارسی دارد. وی همواره بعد از انقلاب سمت‌های گوناگونی را داشته است که مهم‌ترین آنها استانداری قم و همدان، عضو اصلی هیئت رئیسه مجمع استانداران کشور، معاون و رئیس ستاد تخصصی مجمع تشخیص، معاون هماهنگی معاونت حقوقی و امور مجلس رئیس جمهور در دولت نهم بوده است و در آموزش و پرورش نیز ١٠ سال ابتدای انقلاب در پست های مرتبط آموزش و
پرورش بوده است.
🔹۳_ محمد طیب صحرایی از فعالان عرصه تعلیم و تربیت و مدیر مجتمع آموزشی امام صادق شهر تهران است. وی متولد کرمانشاه و دانش‌آموخته دکتری جامعه‌شناسی سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) است. از سال ۱۳۸۶ عضو هیئت علمی این دانشگاه بوده و در عین حال مسئولیت‌های فرهنگی و دانشجویی مختلفی مانند مسئولیت دفتر اعزام مبلّغ، مدیرکل فرهنگی و قائم مقام معاونت دانشجویی دانشگاه را داشته است.
🔹۴_ حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی است که تجربه چند دوره نمایندگی مجلس و سکانداری وزارت آموزش و پرورش دولت دهم را در کارنامه کاری خود دارد.

🔹۵_ احمد حیدری که در دولت یازدهم به‌عنوان مشاور قائم‌مقام وزیر کشور دولت روحانی مشغول به کار بوده است. حیدری دارای مدرک مهندسی عمران است، وی مدت هم معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش را در کارنامه خود داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.