جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

گزارش مسمومیت دانش‌آموزان مدارس برخی شهر‌های لرستان در روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: امروز شاهد بروز علائم چون ضعف و بی‌حالی در بین دانش‌آموزان چند مدرسه در برخی شهرستان‌ها بودیم.

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، رضا عزتی مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان در حاشیه قرارگاه عملیاتی استان در گفت و گو با رسانه‌ها بیان کرد: امروز شاهد بروز علائم چون ضعف و بی‌حالی در بین دانش‌آموزان چند مدرسه در برخی شهرستان‌ها بودیم که با توجه به پیگیری مدیران بلافاصله گروه‌های اورژانس به مدارس اعزام شدند.
وی تصریح کرد: طبق بررسی‌های اولیه مشخص شده در شهرستان‌های پلدختر، دورود و الیگودرز، در مجموع ٣ مدرسه در این ٣ شهرستان با این موضوع مواجه بود که با توجه به بروز استرس و علائم بدحالی در بین برخی دانش‌آموزان گروه‌های پزشکی در محل حاضر شدند و برخی دانش‌آموزان که نیازمند رسیدگی بیشتر بودند به مرکز درمانی منتقل شدند که در حال حاضر مشکل خاصی برای دانش‌آموزان بوجود نیامده و روند ترخیص آن‌ها در حال انجام است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان همچنین از بدحال شدن تعدادی از دانش‌آموزان ٣ مدرسه دخترانه در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و کوهدشت خبر داد و افزود: مدیران این مدارس نیز بلافاصله به منظور اطمینان از سلامتی دانش‌آموزان و حفظ آرامش آن‌ها با اورژانس تماس گرفتند و نیرو‌های امدادگر در مدارس حاضر شدند.
وی بیان‌کرد: بروز استرس نقش بالایی در بدحال شدن دانش‌آموزان این مدارس داشته است.
عزتی افزود: خوشبختانه تا کنون اکثر دانش‌آموزانی که به مراکز درمانی منتقل شده بودند پس از ساعاتی کوتاه ترخیص شده و تعدادی نیز به منظور اطمینان از سلامتی کامل چند ساعت بیشتر در بیمارستان خواهند بود.
عزتی در پایان اسامی مدارس یاد شده را به شرح زیر اعلام کرد:

⭕️ دبیرستان دخترانه نرگس خرم‌آباد
⭕️ مدرسه دخترانه علویه بروجرد
⭕️ مدرسه متوسطه دوم دخترانه شاهد دورود
⭕️ دبیرستان دخترانه افرینه
⭕️ مدرسه حضرت زینب کوهدشت
⭕️ دبیرستان دخترانه در الیگودرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *