گزارش غم انگیز خبرگزاری مهر درباره کودک دلفانی/رودخانه «بادآور» مهدی ۵ ساله را پس داد/پایان تلخ ۴ روز جستجو+عکس

پس از چند روز جستجو بالاخره کودک ۵ ساله نورآبادی که در جریان سیل اخیر غرق شده بود با تلاش تیم های جستجوگر پیدا شد…


نسیـــم دلفـان – خبر غرق شدن کودک ۵ ساله نورآبادی موجی از نگرانی را در بین مردم این شهرستان به وجود آورد به طوری که در هر جایی حضور پیدا می کردی صحبت از غرق شدن مهدی ۵ ساله بود که سیل اخیر ناجوانمردانه او را با خود برد و غم سنگینی را برای خانواده او به وجود آورد.

خبر غرق شدن مهدی مرادی که در ساعات اولیه انتشار آن در سطح شهر توسط هیچ دستگاهی تایید نمی شد که با حضور تیم های امداد و نجات و تیم غواصی و مردمی برای پیدا کردن این کودک ۵ ساله آغاز شد و تا شامگاه امشب ادامه پیدا کرد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/04/18/0/2052695.png

http://salamdelfan.ir/wp-content/uploads/2016/04/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D8%BA%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-15.jpg

بنا بر این گزارش، مردم از پیدا شدن مهدی نا امید شده بودند که ناگهان خبر پیدا شدن جسد او در رودخانه «بادآور» به گوش رسید تا بهانه ای برای کم شدن مصیبت وارد شده به خانواده مهدی به وجود بیاید و مردم را نیز از نگرانی بیرون بیاورد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/04/18/4/2052486.jpg?ts=1460950718570

اما صحنه ای که دل هر بیننده ای را می آزرد حضور مادر مهدی در کنار رودخانه بود که طی چند روز گذشته با نشستن در کنار رودخانه با فرزند غرق شده خود درد و دل می کرد، اشک ها می ریخت، همچنان منتظر برگشت فرزندش به آغوشش بود، با خود می گفت مهدی من نمرده است و او می آید و دوباره به خانه بر می گردد.

photo_2016-04-17_17-01-244.jpg

اما سکوت رودخانه نشان از شرمندگی اش از اینکه فرزند این مادر داغ دیده را با خود برده می داد و اینکه دیگر خبری از مهدی نیست و دیدار او با مادرش تنها در روز قیامت میسر می شود.

بنا بر این گزارش، یکی از آئین هایی که هنگام از دست دادن عزیزی از یک خانواده در لرستان انجام می شود آیین «چمری» است که هنرمندان سرنا نواز دلفانی با حضور در کنار رودخانه اقدام به نواختن نوای حزن انگیز  چمری کردند.

http://media.mehrnews.com/d/2016/04/18/0/2052417.png

سرهنگ علی نجات کرمی فرمانده انتظامی شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید پیدا شدن این کودک ۵ ساله از انتقال وی به سردخانه بیمارستان ابن سینای نورآباد خبر داد.

گزارش از مصطفی معظمی گودرزی/خبرگزاری مهر

۸ نظر

 1. کانال ادبی یک فنجان شعر داغ

  ⚫️#تسلیت

  آرام بخواب طفلکم؛ مثل همه شب‌هایی که مادر برایت لالایی می‌خواند
  و تو در آغوشش،مژگان مشکی و بلندت را آهسته بر هم می‌گذاشتی
  و با تکان های شیرین او در دریای خواب های زیبا غرق می‌شدی.
  آرام بخواب عزیزکم؛ به یاد آخرین بوسه ای
  که ماه بر روی گاهواره دریا بر گونه ات زد
  و اشک از چشمان وحشت زده ات گرفت و تو
  چه نرم بر این بستر غلطان به خواب ابدی فرو رفتی.

  ⚫️شهر من داغدار است…
  @ashaarenab
  مصیبت وارده را به همه ی مردم دلفان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای خانواده ی آن کودک معصوم صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

 2. بنده هم به نوبه خودم وتمام همشهریهای عزیزم این مصیبت عظما را به خانواده محترم مرادیان تسلیت عرض میکنم. واقعا با شنیدن این خبر دل هر ادمی به لرزه در میاد.بسیار غم انگیز بود بسیار. ما رو در غم خودتون شریک بدانید.

 3. فقط میتونم بگم خدا بهتون صبر بده

  و ممنون از کسایی که تو این جستجو کمک کردن

  دلـــــــــــــــــــــفــــــــــــــــــــانـــــــــــــــــــــــــم تسلیت

 4. محمد از خرم آباد

  شنیدن این خبر دل هر انسانی را به درد می آورد من هم با گلوی بغض آلود به خانواده بخصوص پدر ومادر مهدی تسلیت میگم خدا بهشون صبر بده

  • سلام و عرض ادب حضور مردم همیشه مظلوم دلفان ضمن سپاس گزاری وقدردانی برای پیدا کردن پیکر پاک کودک همشهریمان. و اما مسئولانی که حتی به قدر گوش زدی رسانه ای زحمت نکشیدن .. چرااااااا چون اینجا دلفان است!

  • محمد میرزایی

   درود به مردم شریف نورآباد که با پیدا کردن مهدی دله این مادر داغ دار را کمی آرام کردن ممنون از مردم شریف نورآباد

 5. حمید دوستی - اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان

  این مصیبت وارده را خدمت برادر ارجمندم جناب آقای دکتر مرادی ، طایفه بزرگ اولاد قباد و مردم فهیم ، شریف و بزرگوار دلفان تسلیت عرض می نمایم

 6. دل عید ۹۵ بارفتنت مهدی جان لرزید. همه غمگینیم ، همه ناراحت ، مهدی بچه همه ی ما بود. ممنونیم هم استانی عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.