جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

گردآوری خاطرات ۱۳۵ فرمانده‌ لرستانی دفاع مقدس


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به گردآوری خاطرات ۱۳۵ نفر از فرماندهان لرستانی دفاع مقدس، گفت: در این راستا ۴۵۰ ساعت از خاطرات و اطلاعات فرماندهان دفاع مقدس لرستانی گردآوری شده است.

نسیم دلفان _ سرهنگ پاسدار محسن رشیدی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه موزه دفاع مقدس آماده بهره‌برداری است، اظهار داشت: قرار بر این است که موزه دفاع مقدس پنج استان کشور که همگی آماده بهره‌برداری شده‌اند در یک روز خاص افتتاح شوند.

وی با تاکید بر لزوم تعامل دستگاه ها برای تجهیز بخش محتوایی موزه، افزود: درخصوص دانشنامه دفاع مقدس چهار استان کشور هنوز هیچ اقدامی نکرده اند که یکی از آنها لرستان است.

رشیدی با اشاره به پیگیری های استاندار درخصوص تهیه پروپوزالی در این زمینه، عنوان کرد: خوشبختانه هم اکنون تمام شهرستان ها در این خصوص در حال کار هستند و تا به امروز نیز ۳۰۰ مقاله به دست ما رسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به نیاز به همکاری های استاندار جهت تامین هزینه مالی دایره المعارف هشت سال دفاع مقدس در استان، گفت: این دایرهالمعارف بزرگترین سند و دانشنامه دفاع مقدس است که ما هم باید تلاش کنیم برای تهیه آن از استان های دیگر جا نمانیم.

رشیدی با اشاره به گردآوری ۱۲۰ هزار سند دفاع مقدس برای دانشنامه دفاع مقدس و کنگره شهدای لرستان، تصریح کرد: بخشی از اسناد را از طریق رده های مافوق از صلیب سرخ و همچنین آزادگان لرستان درخواست کرده ایم که خوشبختانه همگی سندها را دریافت و گردآوری کرده ایم که باید دسته بندی شوند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به میانگین تالیف ۴۰ کتاب در سال در زمینه دفاع مقدس، عنوان کرد: هرچند تالیف کتاب وظیفه ما نیست اما تلاش کرده‌ایم در این زمینه هم فعال باشیم.

وی با اشاره به ثبت و ضبط خاطرات ۱۳۵ نفر از فرماندهان لرستانی به صورت تصویری و صوتی، گفت: در این راستا ۴۵۰ ساعت از خاطرات و اطلاعات فرماندهان دفاع مقدس لرستانی گردآوری شده است.

وی با اشاره به یادمان‌های شهدای شهرستان‌ها، گفت: در حال حاضر هشت یادمان داریم که هیچ کاری روی آنها صورت نگرفته است، یادمان شهرهای زاغه، بیرانشهر و گراب کوهدشت و الیگودرز را در دست اجرا داریم که در حال حاضر یادمان شهدای الیگودرز دارای ۸۰ درصد، زاغه ۴۰ درصد، بیرانشهر ۲۰ درصد پیشرفت فیزکی هستند و گراب کوهدشت نیز مسیر آن آماده نشده اما المان یادمان آماده شده است.

رشیدی با اشاره به لزوم همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان، افزود: این آمادگی وجود دارد که تا پایان امسال مابقی یادمان های شهدا نیز تکمیل شوند.

وی با اشاره به ساخت سریالی ۲۰ قسمتی به نام ” جایی همین نزدیکی” گفت: محتوای این سریال درخصوص معرفی شهدای استان است که قسمت هایی از آن تهیه شده و تا پایان اجلاسیه این سریال آماده و به پخش خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *