جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

کودکان پیام‌آوران صلح و شادی در جامعه هستند

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش لرستان گفت: کودکان پیام‌آوران صلح و شادی در جامعه هستند.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، علی‌اکبر دریکوند در جشن هفته ملی کودک همزمان که امروز در سراسر مدارس دوره ابتدایی لرستان در سالن اجتماعات ناحیه ۲ خرم‌آباد برگزار شد، با تبریک هفته ملی کودک به کودکان ایران‌زمین، اظهار کرد: امسال هفته ملی کودک با شعار حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی هم‌زمان با ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) در لرستان آغاز و تا ۲۲ مهر ادامه داشت.

وی تصریح کرد: نبی مکرم اسلام فرمودند همانا در بهشت سرایی است به نام دارالفرح که تنها کسانی به آن در آیند که کودکان را شاد کنند این سخن پیامبر در مورد کودکان نشان از توجه ویژه آن بزرگوار به دوران کودکی و به‌خصوص شادی و نشاط کودکان برای پویایی جامعه است.

معاون آموزش ابتدایی خاطرنشان کرد: کودکان پیام‌آوران صلح و شادی در جامعه هستند دنیای کودکان دنیای زیبایی‌ها و شادی‌ها بوده دنیای عاری از ریاست، دنیای بدون کودک دنیایی ترسناک است.

دریکوند کودکان را سرمایه اصلی جامعه معرفی کرد که باید به‌درستی تربیت شوند تا به گنجینه‌ای ارزشمند برای جامعه تبدیل شوند، افزود: روز جهانی و هفته ملی کودک فرصت ارزشمندی است که توجه بزرگ‌ترها را به اهمیت دوران کودکی، نیازها و خواسته‌های کودکان جلب و به آن‌ها یادآوری کنیم که وظیفه‌داریم برای سلامتی، رشد، شادی و پیشرفت کودکان به نیازهای آن‌ها توجه ویژه داشته و برای تحقق آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: کار متولیان آموزش‌وپرورش بسیار سخت، حساس و با اهمیت است، این‌که چه چیزی را و چگونه تدریس کنیم تا آینده‌ای زیبا برای کودکان بسازیم.

گفتنی است، در پایان با اهدا هدایایی از برگزیدگان مسابقه قاب مهر تقدیر به عمل آمد و با اجرای برنامه‌های پرشور و نشاط، یک روز شاد را برای دانش‌آموزان رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *