یکشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کمیسیون ماده ۵ سی سال مستاجری و بلاتکلیفی را پایان دهد…

✍️ناصر ناصری
آنروزی که قولنامه های قطعات کوی بهارستان را می نوشتند اگر قلم ها می دانستند قرار است چه روزهای تلخی برای خریداران رقم بخورد، آرزو می کردند قلم پایشان بشکند تا جوهرشان روی کاغذهای کاهی دهه هفتاد پخش نشود.
رسانه های مکتوب دهه هشتاد هم اگر می دانستند قرار نیست حالا حالاها ستونی در این زمین ها علم شود و مستاجری به این زودی زیر سقف نمی رود، هیچ ستونی از روزنامه هایشان را به تفکیک این اراضی اختصاص نمی دادند و هیچ تیتری هم بر متن وعده ها سایه نمی انداخت.
آن سال‌های نو یکی پس از دیگری تحویل شدند ولی حال خریداران ناراضی اراضی بهارستان هرگز به سمت احسن الحال نرفت و رفته رفته این مطالبه ی ماضی بعید به مضارع مستقبل حواله شد و البته حال همچنان ناخوش است.

دهه نود و عصر رسانه های مجازی که فرا رسید واقعیت های دردناک بهارستان بیش از پیش نمایان گردید و برخی خریداران، تازه فهمیدند ملکی که خریده اند مال دیگری هم هست!

بله مشکلات ثبتی، حقوقی و تعیین سطوح سرانه ها گره کور ماجرای بهارستان بود.
نسل جوانی که این زمین ها را خریدند کم کم دارند پیر می شوند
در همه این سالها
شوراها با شور و حرارت به میدان آمدند و با سکوت رفتند
شهردارها قدرت گرفتند اما زورشان نرسید.
فرماندار ها آمدند و بی خبر رفتند.
استاندارها به خود دیدیم اما چیزی که ندیدیم باز شدن گره مشکلات بهارستان بود.

و همچنان اغلب مسئولان در جواب این مطالبه بحق مردم آنها را به جلسه آتی کمیسیون ماده ۵ حواله می دهند و این جلسه آتی! سالهاست روی اعصاب مستاجران راه می رود.

صاحبان قطعات کوی سردار سلیمانی نورآباد انگار سالهاست دو صاحب خانه دارند یکی همان که هر از چند گاهی با سگرمه های درهم حکم تخلیه می گیرد دیگری هم کمیسیون ماده ۵ است که ۳۰ سال است در کابوس های شبانه صاحب خانه عبوس مستاجران این کوی است.

با شهادت سردار دلها و تغییر نام کوی بهارستان به نام این شهید بزرگوار حالا آنها، اهالی آینده ی کوی سردار سلیمانی شده اند و چشم به امضای تایید مسولانی دارند که با پیروی از سردار دلها در صدد حل مشکلات مردم هستند.

یکی از همین اهالی می گفت ما چون اغلب مستاجر و کارگر و از قشر ضعیف هستیم گره کارمان دیرتر باز می شود وگرنه در این سالها به چشم خود دیدیم که نماینده مجلس چگونه برای فاز ۴ فرهنگیان تلاش کرد یا مشکلات تعاونی اراضی نیروی انتظامی چطور با حمایت مسولان حل و فصل شد این در حالی‌است که بهارستان(کوی سردار سلیمانی) از همه آنها قدیمی تر، از لحاظ کشت نامرغوب تر و کاملا چسبیده به منطقه پر جمعیت شهر است.

خلاصه اینکه
کوی سردار سلیمانی سالهاست که
خوراک رسانه ها،
دستور کار جلسات
و متن و هامش نامه های اداری را تهیه می کند.

حالا خریداران این اراضی از اینکه هر ساله علف زیر پایشان سبز می شود، خسته شده اند و منتظرند تا در جلسه آتی! کمیسیون ماده ۵، اعضای محترم خودشان را جای هزاران مستاجر دلفانی بگذارند و حالا که با تلاش امام جمعه، فرماندار، شورای اسلامی شهر، شهردار و مدیران شهری مشکلات ثبتی، حقوقی و سطوح سرانه های آموزشی، درمانی، مذهبی، فضای سبز،گردشگری، تاسیسات شهری و معابر اراضی مورد تقاضا به حداقل ممکن رسیده است امیدواریم در جلسه آتی! خبر مسرت بخش الحاق اراضی کوی سردار سلیمانی، شرق خرم مسکن، اطراف بیمارستان و سایر مناطق درخواست شده به گوش دلفانی ها برسد که یقینا علاوه بر سامان گرفتن خانوارهای متعدد تاثیر بسزایی در تعدیل اجاره بها در شهرستان نیز خواهد داشت.

پس لطفا
آقای ماده ۵، سخت نگیر
اجاره ها سر به فلک کشیده اند.


مطالب مرتبط:

» تصاویری از تجمع اعتراضی جمعی از مردم دلفان در مرکز استان / معترضان : تجمعات بعدی در مقابل استانداری و بعد تهران خواهد بود!

» ادامه تجمعات اعتراضی جمعی از مردم دلفان در مرکز استان

» کوی شهید سلیمانی (بهارستان) برزخ تصمیم‌گیری مدیران


» سایر یادداشت های ارسالی را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *