شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

کمیسیون ساماندهی وضعیت ساختمانی دانشگاه فرهنگیان لرستان برگزار شود

استاندار لرستان گفت: برگزاری کمیسیون ساماندهی وضعیت ساختمانی دانشگاه فرهنگیان و اعلام جمع‌بندی کمیسیون به هیأت امنا در دستور کار قرار گیرد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، فرهاد زیویار هفدهم دی ماه در نشست هیأت امنا دانشگاه فرهنگیان لرستان اظهار کرد: برگزاری کمیسیون ساماندهی وضعیت ساختمانی دانشگاه فرهنگیان و اعلام جمع‌بندی کمیسیون به هیأت امنا در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: اعضای این کمیسیون صاحب نظران و صاحبان رأی در مورد ایجاد ساختمان‌های جدید برای دانشگاه هستند.

زیویار خواستار مشخص شدن یک رویکرد متمرکز برای ساماندهی وضعیت ساختمانی دانشگاه فرهنگیان توسط کمیسیون مذکور شد.

استاندار لرستان تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان یکی از مهم‌ترین فضاهای آموزشی بوده چرا که معلمان ما که قرار است آینده‌سازان کشور را تربیت کنند ماحصل همین دانشگاه هستند.

وی افزود: برای ساماندهی وضعیت ساختمان دانشگاه فرهنگیان دستگاه‌های اجرایی ذیربط باید مشارکت لازم و کمک‌هایی داشته باشند.

زیویار عنوان کرد: برای رفع این مشکل باید ابتدا روی داشته‌های خودمان برنامه‌ریزی کنیم.

استاندار لرستان تأکید کرد: برای ایجاد یک فضای جدید و در شأن دانشگاه فرهنگیان باید افق‌ها و مطالبات آینده را در نظر بگیریم.

در این نشست اعضای حاضر در جلسه نقطه نظراتی در مورد مرمت و یا ایجاد ساختمان جدید برای دانشگاه فرهنگیان اعلام کردند که در دستور بررسی قرار گرفتند.

بازسازی بخشی از اردوگاه دانش‌آموزی به منظور بهره‌برداری دانشگاه فرهنگیان، تخلیه و بازسازی انبار اداره‌کل آموزش و پرورش، صدور مجوز کاربری و ساخت و ساز مجاز برای برخی از محوطه‌های بِلااستفاده در مجموعه‌های تحت تصدی دانشگاه فرهنگیان، درخواست واگذاری بخشی از زمین‌های دانشگاه لرستان که در تصدی اداره‌کل راه و شهرسازی قرار دارند به دانشگاه فرهنگیان برای احداث ساختمان جدید، استفاده از ساختمان‌های دانشگاه فرهنگیان شهرستان بروجرد به منظور اسکان موقت دانشجویان دانشگاه خرم‌آباد تا زمان ساماندهی وضعیت ساختمانی، مهم‌ترین پیشنهاداتی بود که در دستور بررسی میدانی و اعلام نتیجه در جلسه آتی قرار گرفت.

گفتنی است دانشگاه فرهنگیان شهرستان خرم‌آباد به دلیل ظرفیت بالای دانشجو، کمبود فضا و مستهلک بودن برخی از فضاهای آموزشی نیاز به ساماندهی ساختمانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *