چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳

تصویری قابل تامل از کمک یک نظامی عراقی به زائر سالخورده ایرانی / آیا برخورد عراقیان با زائران ما مناسب نیست؟


نظامی عراقی زائر سالخورده ایرانی را بر دوش کشید.

نسیم دلفان – این ماجرای زیبا و دیدنی ما را بیاد دوران دفاع مقدس انداخت ، بارها شاهد بودیم آنگاه که نیروهای عراقی اسیر می شدند و گاها مجروح بودند رزمندگان ایرانی چگونه مجروحان اسیر عراقی را بر دوش خود حمل می کردند آنان را به پشت جبهه منتقل تا در اولین درمانگاه مورد مداوا قرار گیرند.

نمی دانم این نظامی امروز عراقی  آیا فرزند یکی از  آن اسیران جنگی گذشته  کشور شان هست یا نه؟  اما  میدانم  این فرهنگ زیبا و بیاد ماندنی نمی تواند بی ارتباط با حماسه سازی رزمندگان  ما باشد، و این جوان نظامی عراقی گویا سبک اجرای این شیوه اسلامی را قبلا شنیده است که امروز اینگونه پاسخ می دهد.

شهیدانِ عاشق کربلای ما در جنگ تحمیلی آرزوی این روزها و زنده شدن عظمت و شکوه نهضت حسینی را داشتند و بر پایه همان تفکر معنوی هیچ تفاوتی بین اسیر مجروح عراقی و رزمنده مجروح خودی نمی دانستند و با عشق به راه و روش امام حسین (ع)  کیلومترها نفس کشان آنان را از میان توپ و آتش و خمپاره و رگبار مداوم گلوله با خریدن خطرات فراوان به منطقه امن منتقل می کردند.

وجه مشترک ملت ایران و عراق حکومت علوی و نهضت بزرگ امام حسین (ع)  است و تا این ایده در بین مردم دو کشور وجود دارد هیچ فتنه ای نمی تواند بین آنان جدایی اندازد.


درود بر روح پاک همه شهیدان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که منشأ خلق حماسه های ماندگار شدند. و این روزها در سفرهای زیبا و معنوی اربعین و شکوه جلال نهضت ابا عبدالله الحسین (ع) جایشان خالیست، یقینا زوار گرامی ما در این سفر معنوی یاد و خاطره آنان را همواره گرامی خواهند داشت.


✍ علی محمد نظری


» سایر یادداشت های ارسالی را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)


Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *