شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

کمبود برخی اقلام شیر خشک در لرستان و سرگردانی مردم بین داروخانه‌های استان

 

تعداد زیادی از مخاطبان پیام داده و از کمبود برخی اقلام شیر خشک در داروخانه‌های سطح استان انتقاد نمودند.

اغلب این مخاطبان کسانی هستند که کودکان آنها تازه متولد شده و یا چند ماهه است و نیاز شدید به مصرف شیر خشک دارند ولی علیرغم تلاش فراوان موفق به تامین شیر برای نوزاد خود نشده‌اند.


♦ خبرگزاری تسنیم از توزیع ۴۲ هزار قوطی شیرخشک در لرستان خبر داد…

مسئول نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: مشکل کمبود شیرخشک یک موضوع کشوری است که لرستان هم به‌تبع سایر استان‌ها درگیر این موضوع شده‌ است.

سجاد پاپی با بیان اینکه شرکت تولیدکننده به‌دلیل برخی عوامل همچون مشکلات تأمین ارز در حال حاضر غیرفعال است، افزود: شیرخشک‌های «رگولار» یا همان شیرخشک تغذیه‌ای بیشتر برای جبران کمبود شیر مادر استفاده می‌شود که در حال حاضر کمبود این نوع شیرخشک در لرستان بیشتر وجود دارد.

وی عنوان کرد: شرکت سازنده شیرخشک‌های رگولار برای حدود یک ماه به‌دلیل عدم تأمین ارز به تعطیلی کشیده شد و در حال حاضر به‌دلیل کمبود مواد اولیه، با تولید بسیار پایینی در حال فعالیت است.

این مسئول با اشاره به اینکه سه محموله شیرخشک متشکل از ۱۴ هزار قوطی نان یک، ۱۴ هزار قوطی نان دو و ۱۴ هزار قوطی نان سه در راه لرستان است، بیان کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود نسبت به نیاز خود نسبت به خرید اقدام کنند و از خریدهای کارتنی و بیش از نیاز کودک جلوگیری نمایند تا سایر خانواده‌ها نیز در تهیه شیرخشک با مشکل مواجه نشوند.

پاپی با تأکید به اینکه لرستان نسبت به استان‌های هم‌جوار به‌لحاظ تأمین و توزیع شیرخشک در وضعیت بهتری قرار دارد، گفت: مشکل کمبود شیرخشک تا اواخر آذرماه در کشور و به‌تبع آن این استان وجود دارد و باید این موضوع از سوی مردم با خرید کمتر و به مقدار نیاز مدیریت شود.

 


 
Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *