سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

کشف بیش از ۹ تن مواد مخدر و انهدام ۸۸ باند سرقت در لرستان

 

فرمانده انتظامی استان از کشف ۹ تن و ۳۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ و انهدام ۸۸ باند سرقت در ۸ ماهه گذشته در سطح استان لرستان خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری پلیس، سردار”یحیی الهی”در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره های بصیرت افزایی کارکنان انتظامی لرستان ، ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) اظهار داشت: به فضل خداوند متعال امروز با همکاری قابل تحسین مردم ، حمایت و همکاری خوب دستگاه قضائی و همچنین تلاش و همت کارکنان سخت کوش انتظامی شاهد کاهش ۱۳ درصدی سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح استان هستیم.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ هزار و ۵۳۳ طرح نقطه ای، منطقه ای، حجمی و مشترک در سراسر استان به مرحله اجراء درآمده است.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری ۴ هزار و ۲۱۱ سارق و همچنین ۱۶۱ مالخر تصریح کرد: تعداد ۸۸ باند سرقت در سطح استان متلاشی که از این باندها در مجموع ۸۱۰ فقره انواع سرقت از آنان کشف شده است.

وی اضافه کرد: در بحث کشفیات ، تعداد یک هزار ۱۶۵ دستگاه خودرو و موتورسیکلت که در داخل و خارج از استان سرقت شده اند کشف شده است.

فرمانده انتظامی لرستان با بیان اینکه در راستای مبارزه با مواد مخدر ، تعداد ۲۷۰ نفر قاچاقچی و ۲ هزار و ۲۲۵ خرده فروش مواد شناسایی و دستگیر شده است گفت: مقدار ۹ تن و ۳۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف شده است.

وی با اشاره به انهدام ۱۹ باند قاچاق سلاح و مهمات در سطح استان ادامه داد: در بحث جمع آوری سلاح و مهمات غیرمجاز در مجموع ۳ هزار و ۳۰۷ قبضه انواع سلاح شکاری و جنگی کشف شده است.

سردار الهی خاطر نشان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و مخلان نظام اقتصادی تعداد یک هزار و ۲۲۵ دستگاه خودرو حامل قاچاق توقیف و ارزش ریالی کالای مکشوفه از ابتدای سال تاکنون به طور تقریبی ۷ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۷ درصد افزایش کشف داشته ایم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه از هشت ماه گذشته ۳۲۷ نفر اراذل و اوباش سطح دار را شناسایی و دستگیر کرده ایم تصریح کرد: ۵ الی ۶ نفر از این افراد را در خارج استان با اشراف اطلاعاتی دستگیر کردیم که بحمدالله در بحث برخورد با اراذل و اوباش امسال نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش برخورد داشتیم.

این مقام انتظامی بیان داشت: در بحث اقدامات پیشگیرانه در تیراندازی مراسمات و غیره الحمدالله با اقدامات خوبی که صورت گرفته شاهد ۱۲ درصد کاهش تیراندازی بوده ایم و در این راستا هم تعداد ۳۲۰ نفر عامل تیراندازی ها شناسایی و دستگیر شده است.

وی درباره اقدامات پیشگیرانه در بحث تصادفات با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی کل تصادفات در سطح استان افزود: از این تعداد در حوزه تصادفات جرحی ۲۶ درصد و در تصادفات فوتی شاهد ۶ درصد کاهش بوده ایم که تلاش ما این است با همکاری تمامی دستگاه های متولی آن را به حداقل ممکن برسانیم.

سردار الهی تصریح کرد: در حوزه فضای مجازی ما امسال یک هزار و ۱۳۸ فقره وقوع داشته ایم که با تلاش های صورت گرفته یک هزار و ۱۲۶ فقره از آن که حدود ۹۴ درصد است کشف و همچنین تعداد ۸۸۴ نفر از افرادی که در حوزه فضای مجازی مرتکب جرم شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل خوب مردم، اصحاب رسانه در بحث آگاهسازی و اطلاع رسانی و دستگاه قضائی در حمایت از مجموعه انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس خادم و خدمتگزار مردم است و در راستای ارتقاء امنیت جامعه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *