کتابخانه عمومی نواب صفوی نورآباد بعنوان سومین کتابخانه برتر استان شناخته شد

رتبه بندی کتابخانه های عمومی استان لرستان اعلام شد…


http://axgig.com/images/11618834033513418807.jpgنسیـــم دلفـان – مدیر امور کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار نسیم گفت: بازرسان و کارشناسان نهاد کتابخانه های عمومی کشور در هفته گذشته طی چهار روز ۳۲ کتابخانه عمومی استان لرستان را بازرسی کردند.

احمد نظری افزود ، در این بازرسی ها، کتابخانه های شهید صارمی و علامه شهیدی ، هر دو از بروجرد رتبه اول و دوم استان را کسب کردند.

به گفته وی همچنین کتابخانه عمومی شهید نواب صفوی نورآباد و کتابخانه شهید بهشتی دورود به ترتیب بعنوان سوم و چهارم معرفی شدند.

مدیر امور کتابخانه های عمومی دلفان اظهار داشت: در این بازرسی ها، هشت کتابخانه عمومی نموه قبولی و تاییدیه دریافت کردند که از این تعداد پنج کتابخانه عمومی بروجرد و سه کتابخانه نورآباد، دورود و خرم آباد بودند.

این مسئول گفت: در شهرستان دلفان چهار کتابخانه عمومی وجود دارد ، شهید نواب صفوی در نورآباد ، شهید عباس بابایی در هفت چشمه ، امام حسن مجتبی  در شهرک امام (ره) و همچنین کتابخانه شهدا واقع در روستای ایرانشاهی

نظری تصریح کرد ، در کتابخانه شهید نواب صفوی حدود ۲۴ هزار نسخه کتاب جهت استفاده عموم شهروندان تامین شده است.

به گفته وی در این کتابخانه بیش از یکهزار و هشتصد و هشت نفر عضوگیری شده اند.

 مدیر امور کتابخانه های عمومی دلفان به نیم درصد سهم کتابخانه ها از اعتبارات شهرداری اشاره کرده و گفت : سال ۹۳ حدود ۲۱ میلیون تومان از سهم مورد نظر به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تخصیص یافت.

این مسئول اضافه کرد این اعتبار کافی نیست اما در مقایسه با سالهای پیش راضی کننده بود و جا دارد از شهردار وقت مهندس میرزاییان تقدیر نمایم.

وی اظهار داشت : امیدوارم شهرداران بعدی نورآباد نیز به سهم قانونی نیم درصد کتابخانه ها توجه داشته باشند.

نظری در پایان از تلاشهای فرماندار دلفان در رابطه با برگزاری جلسات انجمن و همچنین پیگیری ساخت کتابخانه دوم نورآباد تقدیر و تشکر کرد.

۲۰ نظر

 1. به مدیر کتابخانه های ایران تبریک عرض میکنم که در عرض سه چهار از روز ۱۸ شهرستان و بخش بازدید کردن و ۳۲ کتابخانه را رسد و داوری نمودن(.طی العرض هم چنین سرعتی نمیشود).
  نمیدونم ملاک انتخاب چی بوده که مرکز استان یعنی خرم آباد کتابخانه به درد بخور نداره اما نورآباد با آن محیط غیر استاندارد و پر از پنجره در کنار شلوغی خیابان و آنا پارک و بچه ها رتبه برتر میشه.
  شایدم چون با وجود ۴۵ نفر لیسانس و فوق لیسانس کتابداری یه کارشناس تربیت بدنی اونو اداره میکنه نوبره. دو قلوهای مذهبی بنام سجاد و محسن نظری که در دانشگاه ملی با رتبه ۱۹ و ۲۰ کتابداری فارغ التحصیل هستن الان در کارخانه لوله پلیکا شهرک صنعتی به کارگری مشغولند.
  پس باید چیزی این وسط باشه که کتابخانه یازدهم لرستان از نظر فضا و تعداد کتاب رتبه سوم کسب کنه البته اگر خبر درست باشه.

 2. دوست عزیز فکر میکنم رصد کردن درست باشه نه رسد کردن
  شاد و سلامت باشید

 3. بند یکی از کسانی هستم که در کتابخانه شهید نواب صفوی درس می خوانم به برادر نظری خسته نباشی عرض میکنم وبازرسان را نیز دیدم خبر کاملا درست است

 4. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای نظری و همکاران محترمش،این پیشرفت را به تمامی کارکنان اداره امور کتابخانه های دلفان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم شاهد پیشرفت اینچنینی در دیگر ادارات این شهرستان باشیم

 5. جواب کامنت اولی آقای احمد نظری کارشناسی ارشد مدیریت وبرنامه ریزی هستن و فعالیتهای ایشان بر کسی پوشیده نیست

 6. والا این حرفای مدیر کتابخانه نوراباد یه کم قابل تامل هستش!!!!!!!!!
  کتابخانه نوراباد از لحاظ فضای مطالعاتی همه کماکان خبر دارید شرایط مساعدی نداره اینکه از هر لحاظ سوم شده کاملا مردود هستش و قابل پذیرش نیست.
  از لحاظ کیفیت و به روز بودن کتب هم خدا رو شکر همه جز نسخه های قدیمی اند که اینم قابل تامله.
  اینکه با این سرعت تو ۴ روز ۳۲ کتابخانه رو بازدید کردند هم غیر قابل پذیرش هستش.
  و اینکه حتی تو حوزه خرم اباد کتابخانه ای مشاهده نشده که شرایط مساعدتری نسبت به نواب دلفان و روستاهای اطرافش داشته باشه یه کم پذیرشش سخت نیست؟؟؟!!!!

 7. مدیریت و برنامه ریزی تحصیلی؟؟؟؟؟؟ فک کنم شما تو خواب تشریف دارید
  مدیریت برنامه ریزی تربیت بدنی هم که نداریم.پس همون تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی هستش دوست عزیز ظاهرا ما از شما بیشتر در جریان روند کارها هستیم و از شما پوشیده است.

 8. سلام اقا معلم پس به شما تبریک چونشما بهتر میدانی که مدیریت وبرنامه ریزی درتربیت بدنی پس مدیریت ایشان برکسی پوشیده نیست بپجای اینکه به این اقا تبریک گفت..

 9. درودبراقا احمدو همکارانش انشالا مراتب بالاترخیلی خوشحال شدم

 10. بله شمایی که حتی نمیدونی طرف مورد حمایتتون تو چه حیطه ای درس میخونه جای سواله!!!!!!!
  قطعا مدیریت و ( سعه صدر) و گفتار و بیان و تخصص و علم ایشان تو این حیطه و شغلش بر کسی پوشیده نیست.!!!!!
  امیدوارم به اون چیزی که اطلاع میدین معتقد نیز باشید.

 11. همیشه برای کسانی که رصد را رسد و طی الارض را طی العرض می نویسند , مرغ همسایه غاز است . اگر آقای احمد نظری غیر بومی بود و فارسی حرف میزد صدای به به و چه چه شما بلند میشد . مهمترین کارهای آقای نظری طی مدت اخیر عبارت بوده است از تملک نزدیک به ۱۰۰۰ مترمربع زمین برای کتابخانه , وصول بخشی از مطالبات کتابخانه از شهرداری , انجام اقدمات و فعالیتهای ارزشی و انقلابی و …. در ضمن کهنگی و فرسودگی ساختمان کتابخانه تقصیر ایشان نیست , همیشه منصف باشیم

 12. سلام. من کاری به رتبه بندی ندارم اما کتابای این کتابخونه انقدر قدیمی هستن که دیگه ارزش خوندن هم ندارم. بهتره مسئولین محترم تقاضا جهت تغییر کاربری این کتابخانه خسته به موزه، تو جلسات استانی مطرح کنن.
  ما که کتابخانه درست و حسابی نداریم حداقل کتابهای خطی و قدیمی توش هست که ارزش معنوی دارن

 13. دوستان عزیز بنده آقای نظری رو از نزدیک می شناسم ایشون دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت تربیت بدنی هستن و ورزشکار و مربی با عناوین فراوان در رشته کشتی……..
  سوال اینه آیا اینکه احمد نظری مدیر کتابخانه است تقصیر کیه؟(من مطمئنم خود ایشون راضی این کار نبودن)از وقتی هم اومدن پرونده موفقی داشتن. به نظربنده جای ایشون رو راس اداره ورزش و جوانانه شهرمونه.
  امثال اقای سوری نماینده وقتی فقط بلدند حرف بزنند جریان همین میشه نخبه ورزشکار ما رو به زور میزارن مدیر کتابخانه….
  و اشخاصی میشن مدیر تربیت بدنی که همایش میزارن و تو همایششون به خودشون جایزه میدن!!!!!!!!! و اماکن ورزش شهرو کردن منبع …!!!

 14. واقعا باید به افرادی مانند آقای احمد نظری تبریک گفت
  ایشان در زمینه ی ورزشی از قهرمانان کشتی کشوری و از پیشکسوتان این شهر هستند
  در زمینه ی تحصیلی نیز جزو افراد تحصیل کرده هستند ( کارشناس ارشد مدیریت )
  در زمینه ی شغلی نیز توانسته اند درایت و مدیریت و لیاقت خود را به اثبات برسانند
  آیا واقعا جای تشکر و قدر دانی ندارند؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. در جواب کامنت اول:
  دوست عزیز این کار بیشتر رشته ی مدیریت را می خواهد که الحمدلله آقا احمد هم مدرک کارشناس ارشد مدیریت را دارد و هم توانایی انجام کارهای مدیریتی را ، که نتیجه اش را نیز هم اکنون می بینید

 16. ابتدا از زحمات اقای نظری وسایر نورابادیهای مسئول وزحمت کشی که صادقانه خدمت می کنند به نوبه خودم تشکر می کنم.ثانیا صحبتی هم با این مغرضین دارم :اگر دین ندارید اینقدر شجاعت داشته باشید که حق را بگویید.اگر اقای نظری الشتری بود باز هم از این حرفها میزدید.مگه ما در این قحط الرجال چند نفر مسیول مردمی .ورزشکار وباتحصیلات عالی مثل ایشان داریم.ضمنا ایشان کارشناس ارشد مدیریت ورزشی هستند که ابتدا تمام مکاتب مدبریت را به صورت تئوری کذرانده اند..بنده حدود بیست سال است چه در رشته ورزشی کشتی وچه از نظر علمی با ایشان اشنا هستم .ای کاش نصف مسئولین نوراباد مثل ایشان سالم بودند.

 17. دلبندم طی الارض صحیح است . ع

 18. جای تاسف داره که تو شهر ما فقط یک کتابخونه هست و اجازه نمیدن که هر روز ازش استفاده کنیم هرشهری به اندازه کافی کتابخونه داره و کسی که نمیتونه تو خونه درس بخونه میره کتابخونه ولی تو شهر ما این امکان وجود نداره خیلی ها هستن که علاقه دارن تو محیط اروم کتابخونه درس بخونن اما سه روز کافی نیس مخصوصا که واسه خانم ها دور روز و نصف شده چون پنج شنبه تا ظهر میتونن استفاده کنن

 19. کارشناس ارشد کتابداری واطلاع رسانی

  سلام . به تمام کارکنان کتابخانه تبریک میگم امیدوارم که شاهد موفقیت روز افزون شما دوستان باشیم..ولی به نظر من باید مسئولیت کتابخانه دردست یه کتابدار باشه نه کسی که رشته اش تربیت بدنی باشه باید هر کس در رشته مربوط به خودش کار کنه هرچند که آقای نظری در کارشان موفق باشند. تربیت بدنی کجا کتابخانه کجا….باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.