شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

کاهش ۶ درصدی سرقت در لرستان/ ۱۰۸ نفر از اراذل‌ و اوباش دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با اشاره به کاهش ۶ درصدی وقوع سرقت در این استان از دستگیری ۱۰۸ نفر از اراذل‌واوباش خبر داد.


نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سردار یحیی الهی شامگاه دوشنبه در دیدار با مردم و کسبه چهارراه فرهنگ در مسجد صاحب‌الزمان (عج) خرم‌آباد اظهار داشت: از طرف معاونت اجتماعی محله‌ به‌ محله در جمع مردم حضور پیدا می‌کنیم و در جریان مستقیم مطالبات و خواسته‌های مردم از نیروی انتظامی قرار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی یکی از ارکان اصلی برقراری نظم و امنیت در داخل کشور است، افزود: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در این راه نیروی انتظامی را همکاری می‌کنند تا نظم و امنیت در جامعه برقرار شود.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان با بیان اینکه خیلی از ناهنجاری‌ها در جامعه از کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی است، عنوان کرد: این استان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و وضعیت خوب و قابل‌قبولی در آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات و دغدغه‌هایی وجود دارد که ناشی از نبود زیرساخت در لرستان است، بیان کرد: برخورد با سارقان اولین اقدامی است که طی امسال در کنار سایر مأموریت‌ها توسط نیروی انتظامی با شدت پیگیری می‌شود.

الهی گفت: برخورد با مال‌خران ازجمله مطالبات مردم از نیروی انتظامی است که طی امسال با عزم و جدیت بیشتری این کار توسط نیروی انتظامی انجام می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان تصریح کرد: بیکاری و مشکلات اقتصادی منشأ بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه است که ضرورت دارد مسئولان برای حل این مشکلات تلاش کنند، چون مردم این استان هزاران شهید را برای انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

الهی با اشاره به اینکه ۶۷ درصد سرقت‌ها در لرستان سرقت خرد است و بیکاری و نبود شغل یکی از دلایل این سرقت‌هاست، اظهار داشت: وقوع سرقت ۶ درصد در این استان کاهش یافته است و نیز با کاهش سرقت‌های خشن و مسلحانه مواجه هستیم.

وی افزود: ۱۰۸ نفر از اراذل‌واوباش و کسانی که در لرستان گردن‌کشی می‌کردند توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند و تعدادی هم به هلاکت رسیدند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان عنوان کرد: مبارزه با مواد مخدر و خرده‌فروشان مواد مخدر از برنامه‌های اصلی نیروی انتظامی طی امسال است، چون این اقدام مطالبه مردم از نیروی انتظامی بوده و تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح در این زمینه طی امسال اجراشده است.

وی با اشاره به دستگیری ۳۰۰ خرده‌فروش مواد مخدر طی امسال بیان کرد: اقدامات خوبی با هماهنگی با رئیس دادگستری لرستان در زمینهٔ مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود که با انجام این اقدامات شاهد کاهش در این زمینه هستیم.

الهی از مردم درخواست کرد که در زمینهٔ مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر و سرقت مردم نیروی انتظامی را همراهی کنند تا در لرستان شاهد منظره‌های زشت ناشی از اعتیاد نباشیم.

وی با بیان اینکه تعدادی از اراذل‌واوباش چهار نفر را با چاقو زخمی و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر کردند، افزود: تمام این افراد در داخل لرستان دستگیر شدند و نیروی انتظامی به‌طورجدی با مخلان امنیت مردم برخورد می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان عنوان کرد: نیروی انتظامی در حوزه کشف سلاح و جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز ورود پیدا می‌کند، چون شاهد وقوع اتفاقات ناگواری برای خانواده‌ها هستیم که از مردم درخواست می‌کنیم این سلاح‌ها را در منزل نگهداری نکنند.

وی با بیان اینکه شش دستگاه اجرایی در حوزه عفاف و حجاب متولی هستند، بیان کرد: با افرادی که در خودرو کشف حجاب کنند برخورد و یک پیامک برای آن فرد و صاحب خودرو ارسال می‌شود؛ نیروی انتظامی در صورت تکرار این موضوع با این افراد برخورد می‌کند.

الهی با اشاره به پلمب یک واحد تجاری در بروجرد علی‌رغم تذکرات متعدد برای رعایت حجاب در این مجتمع گفت: مردم لرستان مردم غیرتمندی هستند و مناسب نیست که افرادی برای کشف حجاب به نیروی انتظامی فراخوانده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *