شنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۱

کاهش ۶۰ درصدی خاموشی‌ها نسبت به اولین بارندگی در لرستان

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان گفت: اقدامات گسترده‌ای جهت فصل سرما توسط شرکت توزیع برق استان برنامه‌ریزی و اجرا شده تا فصل سرما و بارندگی با کمترین خاموشی ممکن سپری شود.

مهران امیری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در بارندگی‌های آبان ماه امسال با اقدامات مؤثری که در دو ماه گذشته انجام دادیم شاهد کاهش ۶۰ درصدی خاموشی‌ها نسبت به اولین بارندگی سنوات قبل بودیم، اظهار کرد: امیدواریم با اقدامات گسترده‌ای که انجام شده بتوانیم تا پایان فصل سرد امسال این روند را داشته باشیم و زمستانی بدون خاموشی را سپری کنیم و در نهایت موجبات رضایتمندی هم استانی‌ها را فراهم کنیم.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به نزدیک شدن به فصل سرما، عنوان کرد: در گام اول برنامه بازدید از شبکه فشار متوسط و شناسایی معایب شبکه از اواسط شهریور شروع و همزمان بیش از ۶۸ اکیپ عملیاتی نسبت به تعمیرات گسترده شبکه اقدام کرده‌اند و تاکنون ۹۰ درصد شبکه بمیزان ۹۸۰۰ کیلومتر بازدید و ۸۰ درصد معایب شناسایی و رفع شده است.

امیری افزود: ۱۰ درصد معایب به شاخه زنی درختان بر می‌گردد که در فصل شاخه زنی از آذر تا اسفند ماه با هماهنگی شهرداری‌ها انجام خواهد گرفت.

وی به اقدامات صورت گرفته جهت کاور کردن شبکه اشاره و عنوان کرد: مناقصه خرید کاورهای عایق جهت نصب در مناطقی که پرنده زدگی داریم در حال اجرا است که این موضوع ضمن کاهش خاموشی کمک شایانی در بحث جلوگیری از آسیب به پرندگان خواهد داشت.

امیری گفت: علاوه بر تعمیرات برق که براساس قطع برق و اجرای عملیات تعمیرات است، این شرکت اکیپ خط گرم شامل دو پیمانکار و دو اکیپ شرکت دارد که بصورت خط گرم و در حالی که برق قطع نشده اقدام به تعمیرات شبکه می‌کنند.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به بارندگی‌های پیش رو، بیان کرد: علاوه‌بر اکیپ‌های اتفاقات، ۴۸ اکیپ کمکی نیز ساماندهی شده‌اند تا در زمان بارندگی به اکیپ‌های اتفاقات کمک کنند.

امیری با بیان اینکه در بارندگی‌های آبانماه امسال با اقدامات مؤثری که در دو ماه گذشته انجام دادیم شاهد کاهش ۶۰ درصدی خاموشی‌ها نسبت به اولین بارندگی سنوات قبل بودیم، تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات گسترده‌ای که انجام شده بتوانیم تا پایان فصل سرد امسال این روند را داشته باشیم و زمستانی بدون خاموشی را سپری کنیم و در نهایت موجبات رضایتمندی هم استانی‌ها را فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: هم استانی‌ها در صورت داشتن خاموشی با سامانه ۱۲۱ تماس گرفته و همکاران در اسرع وقت اقدام به رفع خاموشی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *