سه شنبه , ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

کام مرغداران لرستان شیرین شد

 

پس از وقفه دو ساله امروز اولین سری از جوجه‌های تولیدی کارخانه جوجه کشی لرستان بین مرغداران توزیع شد

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در حاشیه بازدید از تنها کارخانه جوجه کشی لرستان گفت: در راستای رفع مشکل مرغداران هم استانی و با پیگیری‌های مکرر، تنها کارخانه جوجه کشی استان با ظرفیت ۸۰۰ هزار قطعه بعد از دو سال تعطیلی به تولید رسید و امروز اولین سری از جوجه‌های تولیدی این کارخانه با میانگین وزن ۵۲ گرم بین واحد های مرغداری‌ استان توزیع شد.

شاهرخی افزود: برای راه اندازی مجدد این واحد تولیدی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار هزینه شده است و در حال حاضر با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار جوجه در ماه تا حدود زیادی مشکل مرغداران استان را مرتفع می کند.

وی گفت: با راه‌اندازی این مجموعه از بیست و سوم دی ماه نیز هر دو روز یک بار خواهیم توانست چیزی حدود ۴۰ هزار قطعه جوجه را در اختیار مرغداران قرار دهیم.

مدیر کل دامپزشکی استان نیز در حاشیه این بازدید از اعمال نظارت های بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان بر فرایند تأمین تخم مرغ نطفه دار، جوجه کشی در این واحد تحت نظارت نماینده مستقر اداره کل دامپزشکی خبر داد.

زبردست از شرکت دربار لرستان به عنوان یکی از ظرفیت های موثر استان بر تأمین جوجه یک روزه و تولید گوشت مرغ در لرستان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *