چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

چهار میلیارد و ۷۵۱ میلیون ریال زکات در دلفان جمع آوری شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دلفان گفت : مردم این شهرستان در سال جاری تاکنون چهار میلیارد و ۷۵۱ میلیون ریال زکات پرداخت کرده اند…


نسیـــم دلفـان – مراد کاکایی در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان زکات در سالجاری توسط ۴۱۷ عامل افتخاری که ۲۲۰ روستا را زیر پوشش خود قرار داشته جمع آوری شده است.
وی بیان داشت : در سال گذشته به سبب خشکسالی و مشکلات مالی کشاورزان شهرستان دلفان دو میلیارد و ۳۱۸ میلیون و ۹۰۴ هزار ریال زکات جمع آوری شده بود.
این مسئول ،علت افزایش زکات را بارش های مناسب رحمت الهی عنوان کرد واظهار داشت: بارش های نزولات الهی موجب افزایش تولید محصولات کشاورزی گردید و کشاورزان نیز مشارکت خوبی در پرداخت زکات داشتند.
وی بیان داشت: امیدواریم مبلغ پرداختی زکات در شهرستان دلفان با توجه به پرداخت بهای گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری افزایش یابد.
کاکایی یاد آور شد: مبلغ جمع آوری شده زکات جهت تعمیر و بهسازی هفت باب مسجد روستایی، ساخت یک باب غسالخانه و کمک معیشت به افراد نیازمند و محروم مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) شهرستان دلفان هزینه شده است.
وی ، پرداخت زکات را زمینه ساز گسترش عدالت و کاهش فقر در جامعه عنوان کرد و افزود: مسئولان باید با گسترش فعالیت های تبلیغی در نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات اهتمام ویژه ای به کار گیرند.


تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *