شنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۳

چند نکته بسیار مهم خطاب به نماینده منتخب سلسله و دلفان

 

ضمن تبریک به جناب آقای “محمدحسین محمدی” منتخب مردم شریف سلسله و دلفان نکاتی را خدمت ایشان عرض میکنیم امید که مورد عنایت قرار گیرد.

۱- شما اکنون نماینده تمام مردم ایران هستید، ملی فکر کنید که ده ها شهرستان مانند سلسله و دلفان از عملکردتان بهره مند شوند.

۲ -با مردم شفاف باشید. اولین گزارشتان این باشد که دقیقا چه چیز تحویل میگیرید و شفاف بگویید چه چیز تحویل خواهید داد.

۳- همه رقبایتان را به یک جلسه دعوت کنید و فضای رقابت را به فضای رفاقت و همکاری تغییر دهید.از ایده ها و برنامه هایشان استفاده کنید.

۴- سلسله و دلفان دردها و مشکلات فراوانی دارد، وقت کوتاه است باید اولویت گذاری کنید.

۵- شما همه چیز را نمی دانید، به قول معروف همه چیز را همگان دانند ، از مشاوران امین متخصص و کاربلد استفاده کنید.

۶- مردم را به یک حلقه کوچک ستادی تقلیل ندهید، شما به همکاری و همراهی همه مردم نیاز دارید، اجازه دهید مردم به شما دسترسی داشته باشند.

۷- مسئولیت را مانند ورزش دوی امدادی بدانید و پیگیر کارهای بر زمین مانده نمایندگان سابق باشید. با گزارش شفاف به مردم سهم و اثر شما گم نخواهد شد.

۸- در اموری که نمی توانید توقع مردم را برآورده کنید ، عذرتان را شفاف با مردم در میان بگذارید، نگران نباشید بر محبوبیتان خواهد افزود.

۹- اگر تا دیروز ساده زیستی یک انتخاب بود امروز وظیفه شماست که مانند متوسط آحاد مردم زندگی کنید. البته ادا و اطوار ساده زیستی در آوردن چیز خوبی نیست ، شما سعی کنید به واقع از زندگی تجملاتی و تجمل گرایی به دور باشید نه صرفأ نمایشی ، تا مردم ساده زیستی تان را باور کنند.

۱۰- با خدم و حشم و به دور از چشم مردم تردد نکنید، ساده بین مردم رفت و آمد کنید.

۱۱- منتقدان را دلسوز خود بدانید و از خود نرانید، مجال مجیزگویی به اطرافیان ندهید.

۱۲- تمرکزتان بر حمایت از جوانان نخبه و متعهد باشد، راه بهبود توسعه و پیشرفت از مسیر آنان عبور میکند.

۱۳- در مجلس سخنران پر سر و صدا و نمایشی نباشید، به جای داد و هوار، لابی کنید و حرف کارشناسی بزنید بسیار موثرتر خواهد بود.

۱۴- دوره نمایندگی به سرعت خواهد گذشت وقت مردم را صرف پیگیری عزل و نصب مدیران و جابجایی کارمندان نکنید. فراموش نکنید شما قوه مجریه نیستید.

۱۵- مشکل اشتغال دو شهرستان با سفارش و استخدام دو نفر و سه نفر حل نمی شود. با این کار فقط تبعیض و نارضایتی خلق می کنید. به دنبال سرمایه گذاری و ایجاد صنایع متناسب با استعداد های منطقه باشید.

۱۶- اگر افکار عمومی برایتان مهم است، تعامل با رسانه ها را جدی بگیرید و رسانه را به جای تهدید، فرصت بدانید.

۱۷-در همه حال خدا را حاضر و ناظر بدانید، اگر پاسخی برای خدا داشتید برای مردم هم خواهید داشت.

✍️ ع. ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *