جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

پیش بینی تبدیل پنج هزار اراضی دیم به آبی در دلفان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت : در قالب یک برنامه مدون تا پایان سال ۹۶ پنج هزار هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل می شود…


فرشاد بابایی در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال گذشته هزار و ۶۷۰ هکتار از اراضی دیم شهرستان دلفان به آبی تبدیل شد و در سالجاری نیز در نظر داریم هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم این شهرستان را به آبی تبدیل نماییم.
وی بیان داشت : در این راستا برنامه ریزی شده است که ۱۵ ایستگاه پمپاژ بر روی رودخانه های سطح شهرستان دلفان به اجرا در آوریم.
این مسئوول خاطرنشان کرد : کار مطالعاتی ایستگاههای پمپاژ محمدمیرزایی ، عبدالحسینی ، علیمیرزایی ، کوله مرز و فاز دوم تیمور به پایان رسیده است و امیدواریم در سال جاری اعتبار مورد نیاز این طرح ها تخصیص یابد.
بابایی، با بیان اینکه در سال گذشته بیش از هزار و ۷۴۰ هکتار آبیاری تحت فشار در سطح شهرستان دلفان به اجرا در آمده است افزود : این میزان عملکرد با استفاده از تسهیلات بلاعوض به کشاورزان و کمک های فنی مهندسی بهره وری آب کشاورزی صورت گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان یاد آور شد: این در حالی است که تا قبل از سال ۹۳ تنها ۲۳۷ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلفان زیرپوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *