چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

پیش‌بینی بارش برف دربرخی از مناطق لرستان

معاون سازمان هواشناسی لرستان گفت: با توجه به نقشه های هواشناسی، طی روزهای آینده با حاکمیت هوای سرد در استان، شاهد بارش برف در برخی مناطق استان خواهیم بود.

نسیم دلفان _ زینب اکبری در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به تحلیل شرایط جوی استان اظهار داشت: بر اساس نقشه های هواشناسی طی امروز با توجه به حاکمیت شرایط ناپایدار برای همه نقاط استان افزایش پوشش ابر و افزایش سرعت باد پیش بینی می شود.

وی افزود: شرایط جوی امروز در شهرهای شمالی با بارش پراکنده و رگبار برف همراه خواهد بود و در برخی نقاط مرکزی و غربی احتمال وقوع بار ش هایی به‌صورت خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: از اواسط وقت دوشنبه سامانه بارشی به جو استان وارد می شود که تا اوایل ظهر سه شنبه برای اغلب نقاط بویژه نیمه شرقی ابرناکی، بارش پراکنده گاهی رعدوبرق، در شهرهای سردسیر ( بخصوص شمالی و شرقی)، ارتفاعات و گردنه ها بارش برف انتظار می رود.

وی بیان کرد: از اواسط روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید شاهد بروز مخاطراتی همچون لغزندگی سطح جاده ها، اختلال در تردد، احتمال ایجاد رواناب، احتمال کولاک برف در جاده های مواصلاتی، مه آلودگی هوا به همراه کاهش میدان دید خواهیم بود.

اکبری گفت: سامانه بارشی از بعدازظهر سه شنبه به‌طور کامل از روی منطقه خارج می شود و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه جو آرامی را پیش رو خواهیم داشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *