پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

پیام نوروزی امام جمعه نورآباد دلفان

باید و حتمی است که مسئولین و خادمین مردم کار مبتنی بر دانش را در شهرستان دلفان (با ظرفیت بالای نخبگانی و اندیشه‌ورز موجود در شهرستان) حمایت و تثبیت کنند و فصل بی مهری به ظرفیت‌های مهم علمی و نخبگانی شهرستان را خاتمه بدهند.

نسیم دلفان – حجه الاسلام والمسلمین خانی امام‌جمعه شهرستان دلفان در پیام نوروزی ضمن تبریک سال جدید اظهار داشتند:

? رهبر معظم انقلاب (نفسی فداه) در شعار امسال دو ویژگی برای تولید ذکر فرمودند که دانش بنیان بودن و اشتغال آفرینی است.

?ظرفیت کار دانش بنیان در شهرستان یک ظرفیت استثنایی بوده و هست و یک نحوه حمایت هایی باید از ناحیه مجموعه مدیریت شهرستان و استان انجام شود تا این قضیه را سامان دهیم و  پیش ببریم.

? باید همه دست به دست هم دهیم و توجه صادقانه کنیم به جوانانمان که این ظرفیت را دارند حرکت خوبی در زمینه‌ فعالیت‌های دانش بنیان را آغاز کنند.

حجت الاسلام خانی در ادامه ضمن تشریح این موضوع عدم توجه به این قابلیت مهم شهرستانی را سخت معترض شدند و افزودند:

?تولید دانش بنیان رکن اصلی توسعه اقتصادی است،
و توسعه‌ی علمی و فناوری کشور و منطقه درگرو حمایت از شرکت های دانش بنیان وتوجه آگاهانه ومسئولیت آفرین به ظرفیتهای نخبگانی منطقه است.

?توانمندسازی حوزه‌های نوآوری در صنعت و بخش کشاورزی برای رسیدن به توسعه یافتگی یکی از الزامات امروز شهرستان دلفان محروم از هر دوی این حوزه است که فدای نبود طرح و برنامه علمی وبی توجهی غیر قابل اغماض به دیدگاه علمی ونخبگانی ظرفیت های بالای مدیریتی شهرستان شده است.

?ضروری است برای تقویت این واحدها از توان بالای موجود اندیشه ورز در شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد تا این ظرفیت پل‌ ارتباطی بین دانش و صنعت منطقه شوند و در نهایت با تولید نهایی دانش بنیان در جهت توسعه شهرستان گامهای بلندی برداشته شود.

وی در پایان اشاره کرد؛ ان‌شاالله هیأت اندیشه ورزی به محوریت ظرفیت علمی ونخبگانی در حوزه تولید دانش بنیان واشتغال آفرینی ذیل شورای فرهنگ عمومی شهرستان حتماً شکل خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *