شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیام قابل تأمل یکی از شهروندان دلفانی خطاب به برگزار کنندگان مراسم باشکوه نماز عید سعید فطر

 

یکی از شهروندان با ارسال پیام زیر نوشت:

✍️شور و اشتیاق شرکت در نماز عید فطر و زیبایی و حلاوت وصف ناپذیر این دو رکعت نماز عشق، آنچنان است که سرازیر شدن خیل عظیم جمعیت عاشق از هر کوی و برزن و کوچه و خیابان به طرف مصلای نماز را جلوه ای بزرگ از رستاخیز عظیم قیامت دانسته اند و چه بسیار کسانی که یک سال تمام را در انتظار نماز عید فطر گذرانده اند و فراوان دیده ایم کسانی را که اهل نماز یا روزه نبوده ولی به اقامه ی نماز عید حریص بوده اند.
ولی متاسفانه چند سالی است که برنامه ی اقامه ی نماز طوری طراحی و اجرا می شود که شیرینی نماز و به تبع آن، شهد فطر صیام به کام مردم نورآباد تلخ می شود.
بدینگونه که نماز عید فطر نورآباد، دقیقاً یک ساعت قبل از سراسر کشور شروع و با عجله ای عجیب، به پایان می رسد و پس از ایراد خطبه ها و پراکنده شدن جمعیت، تازه اکثر مردم به محل می رسند و چیزی جز یک آه حسرت نصیبشان نمی شود.
یادمان نرفته که سالهای گذشته، از مقابل اداره آموزش و پرورش تا میدان امام، جمعیت زن و مرد نمازگزار، دو طرف بلوار را پوشانده و ادامه ی صفوف به خیابان های امام و مدرس کشیده شده بود.
از ایرادات دیگر این مراسم، میتوان به ضعف شدید سیستم صوتی (کیفی و کمی) و عدم استفاده از یک مکبر قوی مسلط به ادعیه و قنوت نماز فطر اشاره کرد. توجه داشته باشید که قرائت دعای قنوت نماز عید توسط یک نفر خوش صدا که در آواز یا مداحی تبحر دارد خیلی تفاوت دارد با کسی که علاوه بر صدای خوب، متخصص قرائت دعا است چرا که زیباترین قسمت عید فطر و نماز آن، قرائت قنوت نماز فطر است که باید به دل نمازگزاران بنشیند.


 

» سایر پیام های شهروندان را مطالعه کنید (اینجا / کلیک نمایید)

Skill
50%

۲ نظر

  1. خداوکیلی امسال نماز رو قبل از ساعت ۸ شروع نکنید.
    حلالتان نمی کنیم.

  2. سلام. این پیام عالی بود. درد دل چندین ساله ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *