سه شنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۳

پیام قابل تأمل میوه فروشان سیار در دلفان و تقاضای رسانه‌ها از آنان

جمعی از میوه‌فروشان سیار (میوه‌فروشان وانتی) در پیامی از رسانه‌های دلفان درخواست کردند با انتشار پیام زیر صدای شان را به گوش مسئولان برسانند تا نسبت به آنها توجه بیشتری شود.

در پیام این قشر ضعیف جامعه آمده است:

✍ امام‌جمعه محترم و فرماندار محترم دلفان

ما تعدادی از میوه‌فروشان سیار که منبع‌ درآمدمان فروشندگی بر روی وانت‌هاست، در این اوضاع که مسئولان و مردم آگاهی کامل دارند، شغل و کاسبی جایگزینی برای ما وجود ندارد، ممر درآمد ما همین میوه‌فروشی است، ما همگی مستاجریم و وانت‌هایی که با آن کاسبی می‌کنیم قسطی می‌باشد و مجبوریم علاوه بر هزینه‌ی معمول زندگی، قسط خودرو و اجاره‌بهای منازل را پرداخت نماییم، خداوند را شاهدیم که تعدادی از ما علاوه‌ بر خرج زندگی مجبور به پرداخت هزینه‌های درمان و نگهداری از والدین پیرمان را هم عهده‌دار هستیم، از شما مسئولان شهرستان تقاضا داریم که ضمن درک تمام مشکلات و مسائل، چاره‌ای برای مشکل ما بیندیشند.
اگر ما نتوانیم کاسبی کنیم چه کسی باید هزینه‌های ما را پرداخت نماید؟ از شما مسئولان عاجزانه درخواست داریم که تا بهتر شدن اوضاع اشتغال فکری به حال ما نمایند، و شرایط کاسبی ما را فراهم کنند، و از بیکاری و بدبخت شدن ما جلوگیری نمایند.

?#پی‌نوشت – اکنون که این عزیزان پیام بر حق‌شان منتشر شده و ضرورت دارد مسئولان چاره‌اندیشی کنند اما جا دارد ما رسانه‌ها نیز بعنوان نمایندگان افکار عمومی جامعه از این بزرگواران درخواست هایی داشته باشیم…
?۱ – درآمد و معیشت شما مانند سایر اقشار جامعه محترم است اما شما رو به خدا از فریادزدن در بلندگوهای خود در کوچه ‌ها که گاها در ساعات استراحت مردم است خودداری بفرمایید در خیلی از این منازل بیمار خوابیده است.
?۲ – سد معبر نکنید چرا که آزار مردم در ترددها باعث ناراحتی شهروندان می‌شود و این خود حق الناس است لذا در کنار کسب درآمد سبب اعتراض شهروندان و نهایتا برخورد مسئولان نشوید.
?۳ – درجاهایی که مسئولان تعیین می‌کنند مشغول به کار شوید تا هم مردم محل استقرار شما را بهتر بدانند و هم کسب و کار خودتان سر و سامان یابد و باعث بی‌سامانی در نظم شهر نشوید.
?۴ – کسانی به شما مراجعه می‌کنند که از اقشار آسیب پذیر جامعه و اکثرا تهی‌دست هستند ؛ از فروش اجناس نامناسب و به قولی گندیده به مشتریان بپرهیزید تا هم خدا از شما راضی باشد و هم بنده‌ی خدا ؛ این سبب رونق کسب و کار حلال شما خواهد شد. ان‌شاالله

??در پایان از مسئولان شهرستان خواستاریم برای رونق دادن به کسب و کار این بندگان خدا و ساماندهی آنان چاره‌اندیشی نمایید و دست این عزیزان را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *