پیام شهروند و پاسخ مسئولان / جوابیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان

🔻پیام ‌شهروند

⁦✍️⁩ باسلام و خسته نباشید. لطفا این پیام رو در کانالتون درج کنید. دو سه روز پیش از طرف بهداشت برای واکسن افراد بالای ۸۰ سال تماس گرفتن و گفتن تا آخر هفته برای واکسن مهلت دارید اما امروز که ما مراجعه کردیم، میگن واکسن تموم شده، واقعا علت چیه؟
از طرفی بهتر نیست واکسیناسیون در مراکز بهداشت با توجه به مناطق تحت پوشش هر مرکز انجام گیرد؟ اینجوری هم تراکم جمعیت کمتره و احتمال ابتلا به کرونا کمتر میشه و هم اینکه سرعت بالاتره، نه اینکه همه تو بیمارستان که یه محیط به نسبت خطرناک‌تر از مراکز بهداشت هست جمع شن که جمعیت زیاد و احتمال شیوع بیماری هم بیشتره.
در نظر داشته باشید افراد سالخورده و بالای ۸۰ سال هستن و ایمنی پایینی دارند، درست نیست که همه تو بیمارستان جمع شن

🔻جوابیه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان به پیام انتقادی شهروند

✍ با عرض سلام و همچنین آرزوی سلامتی و تندرستی برای مردم شریف دلفان، در خصوص پیام ارسالی از سوی یکی از همشهریان گرامی، نکاتی به شرح زیر به حضور عزیزان عرض می‌گردد:

۱- واکسن COVID-19 در شهرستان به اتمام نرسیده و واکسیناسیون افراد نیز همچنان در حال انجام است.

۲- در حال حاضر واکسنی که در شهرستان موجود می‌باشد، از نوع اسپوتنیک بوده که این واکسن به علت شرایط نگهداری (دمای زیر ۲۰ درجه سانتیگراد) و همچنین دستورالعمل تزریقِ بیمارستانی، صرفا باید در محیط بیمارستان تزریق شود.

۳- سایر واکسنهایی (سینوفارم و بهارات) که به شهرستان اختصاص داده شده بود، به صورت محدود توسط مراکز خدمات جامع سلامت تزریق شد.

۴- احتمال بروز عارضه پس از تزریق واکسن کرونا وجود دارد که برخی از این عوارض نیاز به اقدامات اورژانسی داشته و این اقدامات نیز نیازمند تامین تجهیزاتی از جمله ترالی اورژانس، دی‌سی شوک و وسایل احیا در مراکز می‌باشد که مقدمات تهیه و تامین این تجهیزات در حال انجام بوده و شروع واکسیناسیون در مراکز و سایت‌های واکسیناسیون نیز به زودی به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.

۵- واکسیناسیون covid 19 تا دی‌ماه ۱۴۰۰ در کشور برنامه‌ریزی شده که شبکه‌ی بهداشت و درمان دلفان نیز هماهنگ با سایر شبکه‌های بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال انجام این امر ‌می‌باشد و طبق این دستورالعمل، تا پایان خرداد‌ماه ۱۴۰۰ واکسیناسیون علیه بیماری کرونا به افراد بالای ۸۰ سال اختصاص یافته و این افراد نیز می‌توانند جهت انجام واکسیناسیون، به بیمارستان ابن سینا و مراکز واکسیناسیونی که متعاقبا اعلام خواهد شد مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.