آخرین خبرها

پیام شهروند دلفانی (با عنوان حق‌کشی) و پاسخ عضو شورای شهر نورآباد

⬇پیام‌ شهروند / حق‌کشی تا کی؟؟؟

⁦✍️⁩ سلام. چرا اعضاء شورای شهر نورآباد نسبت به فرد غیر بومی و همچنین برادر یکی از اعضای شورا و چند نفر دیگر که سابقه کمتر از دو سال دارن ولی به واسطه های مختلف تبدیل وضعیت شده اند هیچگونه واکنشی ندارن.
گویا خود اعضای شورا هم در این کار دست داشته اند و موافق این ناعدالتی بوده اند و آن را تایید کرده اند. ما کارگران با ده سال سابقه کار باید دادمان را به کی برسانیم حق کشی تا کی؟؟؟


⬇پاسخ عضو شورای شهر نورآباد⬇

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

📜 توضیحاتی در مورد تبدیل‌وضع ۸ نفر از نیروهای حجمی شهرداری‌ نورآباد

💠 اوایل زمستان سال گذشته ، تعدادی از نیروهای حجمی شهرداری درخواستی را با این مضمون که《 ابتدا جزو نیروهای شرکتی شهرداری بوده‌اند و سپس بدلیل نقص مدارک بصورت حجمی تقلیل‌وضعیت داده‌شده‌اند ، لذا پس از حدود ۱۵ سال خواستار بازگشت به وضعیت شرکتی هستند 》به شورای اسلامی شهر تقدیم نمودند .

💠 شورای اسلامی شهر هم به این نفرات و سایر پرسنل شهرداری اعلام نمود که《 هر شخصی از نیروهای حجمی که مدارک و مستنداتی دالّ بر اینکه قبلاً نیروی شرکتی بوده‌است و فیش شرکتی ممهور به مهر شهرداری و سابقه بالای ده سال دارد 》مدارک خود را ارائه نماید .

💠 پس از گذشت حدود سه ماه تنها ۸ نفر از نیروهای حجمی ، مدارک و مستندات شرکتی بودن خود را ارائه نمودند که شورای اسلامی شهر هم جهت اعاده‌ی وضع و احقاق حق این نفرات ، نامه‌ای را برای شهرداری ارسال نمود که این نفرات مطابق ضوابط به وضعیت سابق‌شان (یعنی شرکتی) عودت داده‌شوند .

💠 برخی اخبار حاکی از آن‌ست که علاوه بر این ۸ نفر ، تلاش‌هایی در جریان است که چند نفر دیگر از نیروهای حجمی به شرکتی تبدیل‌وضع شوند که همین موضوع باعث اعتراض شدید سایر نیروهای حجمی و تجمع آنها در محل شورای اسلامی شهر گردید .

💠 اینجانب به نوبه‌ی خودم و جهت تنویر افکار عمومی ، نکات و موارد ذیل را به سمع و نظر مخاطبان گرامی بویژه نیروهای زحمتکش حجمی می‌رسانم :

۱- تمام افرادی که مستنداتی دالّ بر اینکه قبلاً نیروی شرکتی بوده‌اند دارند ، اما در زمستان گذشته به هر دلیل نتوانسته‌اند مدارک خود را تهیه و ارائه نمایند ، هم‌اکنون می‌توانند با دردست‌داشتن مدارک مزبور به شورا مراجعه نمایند تا همانند ۸ نفری که قبلاً شرکتی بوده‌اند ، پیگیری لازم برای شرکتی شدن آنان به عمل آورده شود .

۲- در صورتی که ضوابط و مقررات قانونی به شهرداری نورآباد اجازه می‌دهد که تعداد دیگری از نیروهای حجمی (حتی تمام نیروهای حجمی) را به نیروی شرکتی تبدیل‌وضع نماید ، شورای اسلامی شهر با تمام وجود ازین موضوع استقبال می‌نماید ، اما چنانچه فقط امکان تبدیل وضعیت تعداد معدودی از نیروهای حجمی به شرکتی وجود‌دارد ، قطعاً تبدیل وضعیت این تعدادِ معدود بایستی براساس سابقه‌ی کار و رعایت حق و عدالت باشد .

۳- اینجانب ضمن اعلام برائت و بیزاری از هرگونه حق‌کُشی و تبعیض احتمالی ، اعلام می‌نمایم که اگر قرار بر آن‌ست که علاوه بر ۸ نفر گفته‌شده ، تعداد دیگری از نیروهای حجمی به نیروی شرکتی تبدیل وضعیت داده شوند ، تمام نیروهای حجمی ذی‌حق هستند و بایستی در یک فرآیند شفاف و براساس سابقه‌ی مفید کاردرشهرداری ، مورد ارزیابی عادلانه قرار گیرند .

۴-اگر شهردار محترم نورآباد بتواند سهمیه و ظرفیت مناسبی از نیروهای حجمی را که دارای سوابق بالا هستند ، جهت تبدیل‌وضع به شرکتی برای شورای اسلامی شهر ارسال نماید ، اعضای شورا سپاسگزارِ ایشان و خانواده‌های نیروهای زحمتکش حجمی نیز دعاگوی وی خواهندبود .

۵- در صورتی که پس از تحقیق و بررسی این موضوع ، برای اینجانب محرز شود که تعدادی از نیروهای حجمی ، خارج از روند قانونی و با سوءاستفاده از روابط شخصی ، به صورت شرکتی تبدیل‌وضع شده‌اند و بانیان امر نیز بر این خطای فاحش اصرار داشته‌باشند ، علی‌رغم میل باطنی ناچار به واکنش‌های متفاوت خواهم‌بود .

۶- موضع همکاران محترم شورا در قبال این اتفاقات مشابه عرائض بنده است و همگی بر رعایت عدالت و قانون تاکید دارند ، اما در صورتی که در روش حل موضوع نظرات متفاوتی دارند ، می‌توانند پیشنهادات و راهکارهای خود را اعلام و منتشر نمایند .

💠 امیدوارم همه ما با تاسّی به مولای متقیان ، مظهر حق و عدالت ، آقاامیرالمومنین ع در حدّ وُسع و توان‌مان ، در اجرای عدالت و انصاف کوشش نماییم و تحت تاثیر القائات نفسانی و مصلحت‌اندیشی قرار نگیریم . ان‌شاءالله

با تقدیم احترام
افشین صفری عضو شورای اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان شهر نورآباد

مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر نورآباد در خصوص نحوه‌ی تبدیل وضعیت نیروهای حجمی به شرکتی (چهارم خردادماه ۱۴۰۰) تصویر بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.