پنجاه و هشتمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان دلفان

پنجاه و هشتمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان دلفان با حضور اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

⭕️ مصوبات جلسه:

۱_ مقرر گردید با توجه به قرمز شدن وضعیت شهرستان تمامی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ تا اطلاع ثانوی تعطیل گردند.

۲_ مقرر گردید گشت های مشترک بصورت صبح و عصر با حضور نماینده فرمانداری، تعزیرات حکومتی، دامپزشکی، اتاق اصناف، شهرداری و …. با محوریت شبکه بهداشت در راستای کنترل پروتکل های بهداشتی تشکیل گردد.

۳_ مقرر گردید اداره تبلیغات اسلامی نسبت به تعطیلی مساجد، مراسمات دینی، مذهبی اقدام ضمنآ از فعالیت مداحان سطح شهر تا اطلاع ثانوی جلوگیری بعمل آورد.

۴_مقرر گردید شهرداری نسبت به جمع آوری کبابی های سیار که شبانه در خیابان اصلی فعالیت می نمایند اقدام نماید.

۵_ مقرر گردید جهت پیشگیری از شیوع ویروس انگلیسی که ۷۰ درصد واگیرتر و کشنده تر است اتاق اصناف با همکاری اماکن نیروی انتظامی نسبت به جمع آوری قلیان و پلمپ مراکز عرضه قلیان در شهر، روستاها و اماکن بین راهی ( دو راهی زالی ) برابر ماده ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی اقدام نماید.

۶_ مقرر گردید اداره ورزش و جوانان با همکاری اداره صمت، نیروی انتظامی و اتاق اصناف نسبت به اخذ تعهد از گل فروشی ها مبنی بر عدم تزئین ماشین عروس اقدام در غیر اینصورت افراد متخلف به دستگاه قضایی معرفی نماید. همچنین ضمن بازدید از سالن های زیبایی و اخذ تعهد مبنی بر عدم پیرایش و آرایش عروس و داماد ها اقدام در غیر اینصورت نسبت به معرفی آرایشگران متخلف به دستگاه قضایی اقدام نماید. پلیس راهور هم موظف است از تردد هر گونه ماشین عروس در سطح شهر ممانعت بعمل آورده و حداکثر جریمه ممکن را در خصوص متخلفین اعمال نماید.

۷_ مقرر گردید اداره ورزش و جوانان و اتاق اصناف نسبت به پلمپ گیم نت ها اقدام نماید.

۸_ مقرر گردید برابر شیوه نامه مدیریت مراسمات اداره ورزش و جوانان پس از دریافت مشخصات و آدرس برگزار کنندگان مراسمات ضمن هماهنگی با معاون ذیربط فرماندار، نیروی انتظامی نسبت به احضار یا مراجعه و اخذ تعهد عدم برگزاری مراسم از خانواده ذیربط اقدام و در صورت عدم رعایت تعهدنامه با قید فوریت عروس، داماد یا بستگان درجه یک را به دستگاه قضایی معرفی نماید.

۹_ مقرر گردید برابر شیوه نامه مدیریت مراسمات اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری نیروی انتظامی و اتاق اصناف نسبت به شناسایی و تعطیلی تالار پذیرایی، هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و قلیانی ها اقدام و متخلفین احتمالی را به دستگاه قضایی معرفی نماید.

۱۰_ مقرر گردید شهرداری با کمک نیروی انتظامی نسبت به تعطیلی پارکها، بوستانها، شهربازی و شیطان بازار اقدام نماید.
ضمناً روزانه با استفاده از خودرو آتش نشانی اقدام به اعلام هشدار در سطح شهر نموده و جمع آوری بنر و اعلامیه در سطح شهر نیز از جمله وظایف شهرداری می باشد.

۱۱_ مقرر گردید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به توجیه گروه های موسیقی سنتی و سایر افراد آوازخوان مبنی بر عدم حضور در مراسم مذکور اقدام در غیر اینصورت افراد متخلف را به دستگاه قضایی معرفی نماید.

۱۲_ مقرر گردید اتاق اصناف نسبت به تعطیلی آرایشگاه های زنانه و مردانه اقدام نماید.

۱۳_ مقرر گردید اداره اوقاف و امور خیریه نسبت به تعطیلی بارگاه امام زادگان (بابابزرگ) و (احمد و محمود) اقدام نماید.

۱۴_ مقرر گردید دفاتر ازدواج و طلاق تعطیل شوند.

۱۵_ مقرر گردید اتاق اصناف نانوایی هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمیکنند پلمپ نماید.

۱۶_ مقرر گردید با ادارات و بانکهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمیکنند برخورد صورت گیرد.

۱۷_ مقرر گردید اداره آموزش و پرورش ( نورآباد و هفت چشمه ) کلیه مدارس دولتی و غیر دولتی، مهدکودک ها و پیش دبستان را تا اطلاع ثانوی تعطیل نماید.

۱۸_ مقرر گردید با توجه به قرمز شدن وضعیت شهرستان، اداره راه و ترابری لیست تمامی مسافرینی را که از استان خوزستان و تهران وارد شهرستان می گردند جهت اقدامات بعدی روزانه به شبکه بهداشت تحویل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.