پروژه گاوداری دلفان متناسب با نیاز منطقه اجرا شده است

استاندار لرستان گفت: پروژه گاوداری شش هزار راسی دلفان طی دو سال اخیر پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشته است.

نسیم دلفان – به گزارش ایسنا ؛ سید موسی خادمی، امروز در دومین روز از هفته دولت در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه شش هزار رأسی شهرستان دلفان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی‌از اقدامات بسیار مهمی که طی سال‌های اخیر با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و با حمایت مستقیم وزیر محترم انجام شده، اجرای طرح گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در شهرستان دلفان است.

وی با اشاره به اینکه سازمان شستا سرمایه‌گذاری اجرای این طرح در شهرستان دلفان است، عنوان کرد: این پروژه تاکنون به لحاظ فیزیکی پیشرفت بسیار مناسبی داشته و می‌توان گفت فاز نخست آن تقریباً به پایان رسیده است.

خادمی ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها و نیازهای مخصوص گاوداری تهیه شده و در حال نصب در محل هستند و تجهیزات ساختمانی و سایر ملزومات نیز در حال تکمیل شدن هستند.

استاندار لرستان ضمن تشکر از دست اندرکاران و مسئولین اجرای پروژه، افزود: طرح گاوداری ۶۰۰۰ رأسی دلفان از جمله پروژه‌های بسیار خوب استان است که متناسب با نیاز منطقه طراحی و اجرا شده و به نوعی می‌توان گفت یکی از مزیت‌های منطقه نیز به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در ۱۵ کیلومتری محور نورآباد به نهاوند احداث شده که با تکمیل آن برای ۱۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

خادمی عنوان کرد: با بهره‌برداری از این طرح سالانه ۳۵ هزار تُن شیر و یک هزار تُن گوشت قرمز به تولید شهرستان اضافه خواهد شد و با در نظر گرفتن قابلیت‌های موجود در منطقه، امکان ارتقاء این پروژه به ۱۰ هزار رأس نیز وجود دارد.

استاندار لرستان تأکید کرد: این پروژه با توجه به پیگیری‌های خوبی که در دو سال اخیر انجام شده، از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است و انتظار می رود به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری از آن در شهرستان دلفان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.