شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

پروژه آبرسانی مجتمع ورکوه اتیوند جنوبی هفته دولت بهره برداری می‌شود

فرماندار دلفان با بیان اینکه مجتمع ورکوه اتیوند جنوبی برای ۶ کانون عشایری در دو فاز توسط امور عشایر شهرستان دلفان طراحی و اجرا شده است، گفت: ‍ پروژه آبرسانی مجتمع ورکوه اتیوند جنوبی هفته دولت بهره برداری می شود.

اصغر قهرمانی در گفت گو باخبرنگار تسنیم ، با بیان اینکه پروژه آبرسانی مجتمع ورکوه اتیوند جنوبی برای ۶ کانون عشایری در دوفاز توسط امور عشایر شهرستان دلفان طراحی و اجرا شده است، اظهار داشت: شبکه اصلی انتقال آب این طرح بطول ۱۳ کیلومتر بوده و ۴ آب انبار که تامین کننده آب شرب ۷۰ خانوار عشایری روستاهای ( صیدعباس، آزادخانی، دارنامه، کرمی آباد، حیدرآباد و زیچ) از توابع بخش کاکاوند دهستان اتیوند جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با اعتباری بالغ بر ۴/۵ چهار نیم میلیارد تومان از سرفصل اعتبارات استانی و ملی ایجاد شده است، افزود: فاز اول طرح برای ۴ کانون تکمیل شده و ۲ کانون دیگر با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد درحال اجرا است که انشاءالله در هفته دولت افتتاح و شاهد بهره‌مندی عشایر منطقه از نعمت آب شرب خواهیم بود.

. فرماندار دلفان بیان کرد: در آینده نزدیک نیز در این منطقه راه شکافی برای حدود ۷۰۰ خانوار عشایری و روستایی برای قشلاق و ییلاق انجام خواهد شد.

قهرمانی عنوان کرد: راه شکافی این مسیر ضمن صرفه‌جویی در مصرف سوخت، باعث جلوگیری از خطرات جانی و مالی، کاهش تصادفات و کاهش مسیر از ۳۰ کیلومتر به ۳ کیلومتر را بدنبال خواهد داشت.

وی گفت: راه شکافی این مسیر با کسب مجوز از منابع طبیعی و با کمترین تخریب پوشش جنگلی انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *