دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده خسارت سیل ۹۸ بسته می‌شود

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه پرداخت خسارت سیل ۹۸ مورد تاکید رئیس جمهور است، گفت: تا ۶ ماه آینده تمام مطالبات ناشی از سیل ۹۸ پرداخت می‌شود.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری فارس، محمد حسن نامی هدف از سفر به لرستان را بررسی وضعیت رودخانه‌ها، سدهای در حال ساخت و مناطق رانشی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه وضعیت رودخانه‌های استان مناسب است و‌ نیاز است در آینده با واگذاری بودجه برید و ثابت سازی را در جاهایی که نیاز است انجام دهیم.

وی افزود: بررسی سدهایی که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند مانند سد معشوره که ظرفیت خوبی در کنترل سیلاب دارد، هم انجام شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به بازدید از چند منطقه رانشی در استان هم اشاره کرد و گفت: باید با اقدمات مهندسی و استحکام سازی رانش را متوقف کنیم.

نامی بیان کرد: بررسی از بین بردن آفات کشاورزی با استفاده از فناوری‌های جدید مانند پرتو دهی هسته‌ای هم از دیگر کارهای انجام شده در استان بود.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص مطالبات سیل ۹۸ در چند استان سیل زده هم توضیح داد: دولت سیزدهم ماهانه ۱۴ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان خسارت سیل را به صورت مداوم پرداخت می‌کند اما چون مبلغ زیاد است و به موقع هم پرداخت نشده است، نارضایتی‌هایی وجود دارد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه پرداخت خسارت سیل ۹۸ مورد تاکید رئیس جمهور است، گفت: تا ۶ ماه آینده تمام مطالبات ناشی از سیل ۹۸ پرداخت می‌شود.

نامی در خصوص استقرار و اختصاص یک فروند بالگرد به استان هم توضیح داد: لرستان نه تنها به یک فروند بالگرد بلکه به چند فروند نیاز دارد به ویژه برای اطفا حریق، اما نکته مهم این است که اختصاص بالگرد باید به صورت تمرکزی و منطقه‌ای باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *