شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

پرداخت ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی ناوگان حمل و نقل لرستان

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان از پرداخت ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی ناوگان حمل و نقل لرستان خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، رضا عبدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران لرستان با بیان اینکه ۸۳ شرکت مسافربری، ۲ هزار و ۴۰۰ راننده و یک‌هزار و ۴۰۵ ناوگان حمل‌ و نقل مسافر در استان به فعالیت مشغول هستند، اظهار داشت: همچنین ۹۸ شرکت حمل و نقل کالا با ۱۸ هزار راننده و ۱۱ هزار وسیله نقلیه باری در استان فعال است.

وی با بیان اینکه امسال ۳ هزار و ۵۶۸ دستگاه ناوگان حمل و نقل کالای لرستان، در راستای تسریع در حمل کالاهای اساسی از مبدا بندر امام خمینی(ره) به اقصی نقاط کشور به این بندر اعزام شد، افزود: یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۴۸۸ مسافر طی ۹ ماهه امسال توسط ناوگان عمومی لرستان جابه‌جا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

عبدی با اشاره به صدور یک‌هزار و ۶ مورد پروانه عبور برنامه‌های ترافیکی عنوان کرد: ثبت ۳۳۰ مورد تخلفات اضافه تناژ، برگزاری هشت دوره آموزش کارشناسان حمل و نقل شهرستان های تابع در خصوص قوانین و ضوابط حوزه ایمنی و ترافیک و بررسی و ثبت ۳۱۹ مورد تخلفات رانندگان و ارجاع به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲، از جمله عملکرد اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ظرف امسال بوده است.

عبدی افزود: بر اساس اعلام پزشکی قانونی کشور، متوفیان سوانح جاده های روستایی استان امسال ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه امسال ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات نوسازی، امسال به صاحبان ۸۸ دستگاه از ناوگان عمومی استان پرداخت شد، عنوان کرد: این اعتبارات برای ۸۸ دستگاه اتوبوس و مینی بوس از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به منظور بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی استان جذب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *