سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱

پرداخت وام بدون ضامن به فرهنگیان

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور گفت: این وام با کارمزد دو درصد و اقساط ۳۶ ماهه به فرهنگیان اعطا می شود…


نسیـــم دلفـان – به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،شهاب الدین قندالی در همایش گرامیداشت مقام معلم در آرادان گفت : طرح استمرار عضویت فرهنگیان بازنشسته در صندوق هم تصویب شده و معلمان و فرهنگیانی که بازنشسته می شوند هم می توانند به عضویت خود در این صندوق ادامه دهند.

وی افزود:حق عضویت هر عضو صندوق معادل پنج درصد حقوق و فوق العاده های دریافتی وی است.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور همچنین در همایش گرامیداشت مقام معلم در گرمسار ، ارزش دارایی های این صندوق را ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت :  برنامه ریزی این صندوق به گونه ای است که سود دهی آن را به بین  دو تا سه هزار میلیارد تومان در سال برسانیم.

شهاب الدین قندالی گفت : در سه سال گذشته  حدود دو  هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سود صندوق ذخیره به فرهنگیان پرداخت شده است .

وی افزود: این مبلغ سود در ۱۷ سال گذشته ، حدود هزار و ۵۶۰میلیارد تومان بوده است ولی میزان آن در سه سال گذشته افزایش چشمگیری یافت.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور به عضویت  ۹۱۸ هزار نفر فرهنگی در این صندوق اشاره کرد و گفت:  سود رسانی و سرمایه گذاری پایدار از برنامه های آینده این صندوقاست.

غلامرضا کاتب ، نماینده شهرستان های گرمسار و  آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت : با همکاری دولت و مجلس ، بودجه آموزش و پرروش  به ۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده  است.

وی افزود : در برنامه رتبه بندی حقوقی و آموزشی معلمان کشور مجلس سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار داده است و کیفی بخشی و ورود فن و حرفه به آموزش های مدارس در اولویت قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.