یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در شش بانک شهرستان دلفان زنجیره ای شد

صبح امروز دوشنبه ، ششمین جلسه کارگروه تسهیل امورات بانکی (ویژه تسهیلات مسکن روستایی) شهرستان دلفان با حضور معاون عمرانی فرمانداری ، مدیر بنیاد مسکن و روسای شعبات بانک های رفاه کارگران و کشاورزی برگزار گردید.

نسیم دلفان – دراین جلسه الفتی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دلفان گفت: یکی از اهداف کلان توسعه در کشور ما که در بحث اقتصادی و کاهش میزان بیکاری هم تاثیر بسزایی دارد توسعه روستاهاست لذا اکنون روستاها به عنوان رگ حیاتی کشور به خوبی مورد توجه مسئولان ارشد نظام قرار گرفته و در بخشنامه ها و دستوالعمل ها نیز مدیران و بانک های مراکز استان ها و شهرستان ها ملزم به توجه ویژه به تسهیل در امور روستاها شده اند.

وی افزود: تسهیلات مسکن روستایی از زمره هدفمندترین تسهیلاتی است که توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم نجیب و زحمتکش روستاها تقدیم و عرضه میگردد.

پس از تشریح مصوبات هیات محترم وزیران و نیز کارگروه بانک های عامل استان لرستان توسط مدیر بنیاد مسکن شهرستان ، طرفین جهت ایجاد حداکثر رضایتمندی متقاضیان طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی تصمیم بر پرداخت تسهیلات با سیستم ضمانت زنجیره ای نمودند.

پیش از این نیز چهار بانک دیگر (سپه ، صادرات ، تجارت و مسکن) در جلساتی متقاعد شده بودند که ضمانت زنجیره ای را در بحث مسکن روستایی مورد توجه قرار دهند.

مهندس الفتی در تشریح این خبر گفت: اکنون تنها دو بانک ملی و ملت باقی مانده اند که طی روزهای آینده در جلساتی با حضور مسئولان فرمانداری و بنیاد مسکن و همچنین مدیران این بانک ها رایزنی های لازم انجام خواهد شد ، امیدواریم مدیران محترم این دو بانک نیز در جهت تسهیل امور روستاها و دستورالعمل های هیات وزیران متقاعد شوند بحث ضمانت زنجیره ای را اعمال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *