پاسخ رییس بیمارستان ابن سینا در مورد انتقاد شهروند دلفانی از کمبود پزشک عمومی

رییس بیمارستان ابن سینا نورآباد: ١٠ تا ١٢ پزشک عمومی با این بیمارستان همکاری می‌کنند که همواره به صورت همزمان دو پزشک عمومی در بیمارستان ابن سینا فعالیت دارند و ما هیچ کمبودی در این خصوص نداریم…

نسیم دلفان – خبری در فضای مجازی مبنی بر فعالیت تنها یک پزشک عمومی در دلفان منتشر شد خبری که با توجه به اوج گرفتن کرونا موجب نگرانی و واکنش مردم همچنین فعالان رسانه‌ی شد.
رییس بیمارستان ابن سینای نورآباد در گفت‌و گو با خبرنگار فارس و در پاسخ به خبر منتشر شده توضیح داد: حدود ١٠ تا ١٢ پزشک عمومی با ما همکاری می‌کنند که از این تعداد یک پزشک استخدام، چند پزشک طرحی و چند پزشک دیگر به صورت قراردادی فعالیت می‌کنند.

محمد سیف افزود: همزمان دو پزشک عمومی با هم در بیمارستان مشغول ویزیت بیماران هستند، تنها هنگام نماز و ناهار یکی از پزشکان استراحت می‌کند البته زمانی هم که مراجعه زیاد است استراحتی درکار نیست، از طرفی در ۲۲ روز از ماه دو پزشک طب اورزانس نیز در بیمارستان حضور دارد.

وی گفت: روزانه ۶۰۰ تا ۶۵۰ مراجعه به بیمارستان داریم یعنی در ۲۴ ساعت هر پزشک سیصد تا ۳۲۰ مریض را ویزیت می‌کند و دو پزشک برای این تعداد بیمار کافی است.

سیف بیان کرد: اینکه برخی از شلوغی بیمارستان انتقاد می‌کنند به این دلیل است که اورژانس در ورودی بیمارستان قرار دارد و اتاق پزشک هم روبروی تزریقات است، بنابراین زمانی که چند نفر در راهروی باریک تردد می‌کند شلوغ به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه جزو شهرهایی هستیم در استان که کمترین مشکل را در خصوص پزشک عمومی داریم، افزود: به هر حال طبیعی است که پزشک در طول روز خسته می‌شود نباید کاری کنیم که پزشک فراری بشود زیرا نورآباد جذبه‌ی برای ماندن پزشک ندارد اما هیچ کمبودی در خصوص پزشک عمومی نداریم.

رییس بیمارستان ابن سینا نورآباد در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: از پیک پنجم کرونا یعنی از ۱۵ تیر تا ۲۳ مرداد حدود یک ماه و ده تنها دو مورد فوتی ناشی از کرونا داشتیم یعنی کمتر از چهار دهم درصد، این در حالی است که ۵۵۰ بیمار کرونایی در شهرستان وجود دارد.

سیف اضافه کرد: با وجود دست و پنجه نرم کردن با بیماری کرونا اما همزمان شش پروژه عمرانی در بیمارستان نیز در حال انجام است، ام ار ای بیمارستان شهریورماه و فاز دوم اورژانس نیز دو هفته دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: یکی دیگر از مهمترین کارهای در دست اقدام احداث پدهوایی اورژانس است که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و پیگیراختصاص هلیکوپتر هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.