دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

وعده های مسئولین در بخش آموزشی منطقه کاکاوند دلفان چند درصد تحقق یافت؟

 پیگیری های خبرنگار نسیم درباره وعده های مسئولین/این بار پروژه های آموزشی در بخش کاکاوند شهرستان دلفان مورد پیگیری  قرار گرفت…


نسیـــم دلفـان – امروزه فراهم سازی امکانات آموزشی در مناطق محروم و روستاهای دور افتاده در مسیر عدالت آموزشی و تحقق سیاستهای دولت میباشد، متاسفانه در بخش کاکاوند شهرستان دلفان با وجود اقدامات انجام گرفته در توسعه مدارس مناطق محروم هنوز هم مدارس شبه کپری دیده می شود.

دی ماه سال گذشته استاندار لرستان از احداث ۱۱ مدرسه را در شهرستان دلفان خصوصأ بخش کاکاوند خبر داد. (اینجا)

فرماندار شهرستان دلفان در گفتگو با خبرنگار نسیم در این باره گفت:

در سطح شهرستان دلفان خصوصأ بخش های کاکاوند و همچنین میربگ ، مدارس کپری ، کانکس ، ساختمانهای تعمیری ، و حتی استیجاری وجود دارد که از هیچ نظری مورد تایید استانداردهای آموزشی نیست.

علی باقری با تایید این نکته که احداث ۱۱ مدرسه مورد اشاره در سطح شهرستان کمک شایانی به بحث آموزشی منطقه می کند گفت: در این شهرستان با نگرش به مشکلات بسیار زیاد مدارس به ویژه مدارس تعمیری که نیاز به نوسازی دارد می طلبد توجه بیشتری نسبت به وضعیت مدارس این شهرستان صورت پذیرد.

وی تصریح کرد : از یازده مدرسه مورد بحث ۱۰ مورد مربوط  به بخش کاکاوند است که به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) آغاز گردید و اکنون مراحل پایانی کار در حال انجام است.

http://www.axgig.com/images/63472437386828213277.jpgبخشدار کاکاوند نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : طی بازدید استاندارمحترم از مدارس این بخش در سال ۹۲ دستور احداث ۱۰ باب مدرسه در این بخش را صادر گردید که خوشبختانه این مدارس با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان و با زیر بنای ۷۰ متربع در هر فضا در روستاهای این بخش احداث و آماده بهره برداری شده است.

آزاد سلیمی در ادامه از استقرار ۱۵ دستگاه کانکس در طی دو سال گذشته خبر داد و افزود : به همت مسئولین پرتلاش استان و شهرستان و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)  با اجرای این طرح ها شاهد برقراری عدالت آموزشی و ایجاد بستر لازم برای تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم این بخش خواهیم بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش بخش کاکاوند نیز در این باره گفت: با بهره برداری از طرح های مذکور مشکل روستاهای فاقد فضای آموزشی در بخش کاکاوند تا حد زیادی مرتفع گردیده ولی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم به نحوی که ۳۰ باب مدرسه در روستاهای دیگر این بخش نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.

محمد علی کریمی اضافه کرد : از ده مدرسه مورد نظر که کار ساخت آنها در کاکاوند آغاز شده ۹ باب در حد ۹۸ درصد آماده شده و تا آغاز سال تحصیلی جدید پس از تجهیز آنها به بهره برداری خواهند رسید.

وی اظهار داشت : تجهیزات  آموزشی این مدارس به این اداره تحویل شده و آماده نصب هستند.

این مسئول در پایان از زحمات استاندار لرستان ، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، قرارگاه خاتم الانبیاء ، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان و همچنین فرماندار شهرستان دلفان بابت پیگیری های دلسوزانه در این بخش تقدیر و تشکر کرد.


مطالب مرتبط

» “کاف” مثل کاکاوند، مثل کوه مشکلات/ماجرای “نداری” بخشی با “دارایی” های کم نظیر
» میم مثل محرومیت مثل “میربگ جنوبی”/خانه های خشتی از ساکنان خود می گویند

۳ نظر

  1. نونم بخنم یا بگریوم…. بعد از سی و پنج سال که از انقلاب گذشته هنوز مدرسه های کپری و کانکس و استیجاری در دلفان وجود داره …؟؟؟!!! خدا کم کارها و بی توجه ها و بیت المال حیف و میل کن ها رو رسوای دو عالم کنه!!
    الهی امین یا رب العالمین

  2. بخش محروم کاکاوند که شامل دهستان اولادقباد و اتیوند هم میشه از معدود بخشای محروم کشورمان است، که امیدواریم مسئولین امر توجه خاصی به این منطقه داشته باشند.

  3. جوان دلفانی

    سلام. اگه میشه محمد خزایی نویسنده جوان دلفانی رو ب برنامه در خط دعوت کنید. تا این همه مشکلات رو فراموش کنیم. نویسنده‌ای که در سن ۱۷سالگی کتاب نوشت. مرسی باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *