سه شنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
آخرین خبرها

وعده استاندار لرستان: بهره‌برداری از پل بلیلوند تا اسفند


استاندار لرستان گفت: پل بلیلوند درحال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی ۹۰‌ درصدی بوده و چنانچه شرایط جوی اجازه دهد تا اسفندماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرهاد زیویار عصر امروز در بازدید از پل بلیلوند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این پل از مهمترین مطالبات مردم و عابران منطقه است، اظهار داشت: کسانی که در سالهای گذشته از این منطقه عبور کرده اند وضعیت اسفناک آن را مشاهد کرده بودند.

وی گفت: علیرغم اینکه این پروژه جزو مصوبات سفر رئیس جمهور قرار نگرفته بود اما چون جزو طرح های ضروری استان بود اعتبار مورد نیاز آن از محل های مختلف تامین شد.

زیویار با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۵‌ درصدی پل بلیلوند از سال ۹۷ تااسفندماه سال ۱۴۰۰، عنوان کرد: طی حدود ۹ ماه عملیات اجرایی و تامین اعتبار اکنون دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۹۰ درصدی است.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که شرایط جوی اجازه دهد به دلیل اینکه اعتبار موردنیاز طرح تامین است ظرف ماه آینده آماده بهره برداری و استفاده خواهد شد، تصریح کرد: طول پل ۱۰۴ متر و عرض آن هم ۱۴.۵ متر می باشد و مجموع اعتبار هزینه شده برای آن حدود ۷۰ میلیارد تومان است.

استاندار لرستان گفت: بیش از ۵۰ روستا با بهره برداری از پل بلیلوند از جاده مناسب برخوردار خواهند شد.

زیویار با بیان اینکه پل بلیلوند برای گردشگرانی که از این مسیر استفاده می کنند جزو جاده های میان بر محسوب می شود، عنوان کرد: این پل برای ده ها هزار عابر به عنوان یک راه دسترسی اصلی جنوب شهر به مناطق مرکزی خرم آباد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *