جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲

وعده آبگیری سد «تاج امیر» تا پایان امسال/ پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: سد «تاج امیر» در شهرستان دلفان با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال آبگیری می‌شود.

نسیم دلفان – این نماینده مجلس در گفت و گو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه بر اساس سند آمایش سرزمین یکی از مسیرهای توسعه در لرستان، توسعه کشاورزی است، اظهار داشت: زیرساخت توسعه کشاورزی نیز آب است.

وی با بیان اینکه لرستان حدود ۱۲.۵ میلیارد متر مکعب دبی خروجی آب دارد، عنوان کرد: لرستان، سومین استان پر باران کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: میانگین اراضی آبی کشور ۴۶ درصد است و این در حالیست که علیرغم وجود ظرفیت‌های آبی در لرستان، میانگین اراضی آبی این استان ۲۳ درصد و در شهرستان دلفان کمتر از ۱۰ درصد است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در این حوزه در حق استان لرستان ظلم شده است، بیان داشت: در این راستا نمایندگان استان پیگیر حق آبه لرستان هستند تا حقی که مربوط به استان است گرفته شود.

این مسئول با اشاره به در نظر گرفته شدن حق آبه شهرستان‌های دلفان و سلسله از محل اجرای سد «معشوره»، افزود: تا پیش از این نیز پروژه سد سازی «تاج امیر» متوقف شده بود و خوشبختانه الان برای تکمیل، تأمین اعتبار شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر سد «تاج امیر» بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه احتمالاً این سد تا آخر امسال آبگیری خواهد شد، تصریح کرد: همچنین مطالعات سد «ده پهلوان» در شهرستان دلفان و سد «فیروزآباد» نیز انجام گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری برای رفع مشکل آب شرب در روستاهای شهرستان‌های سلسله و دلفان، عنوان کرد: پروژه‌ها در این رابطه از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *