چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

وضعیت خطر / گزارش خبری تصویری از بازدید میدانی خبرنگار نسیم دلفان

✍هانیه ملکی خبرنگار نسیم دلفان

بعد از درخواست‌های مکرر شهروندان مبنی بر تهیه خبر از وضعیت نابسامان مسیر مواصلاتی نورآباد – کرمانشاه ، فرعی روستاهای چفته دره و چهار افشار به سمت کارخانه شن و ماسه ، خبرنگار نسیم دلفان با حضور میدانی در این مسیر با صحنه های عجیبی از وضعیت پل‌ها (همانگونه که در تصاویر مشاهده می‌کنید) مواجه شد که در نوع خود کم نظیر است.

همانگونه که در بعضی از تصاویر مشاهده می‌کنید از قدیم آرماتورهای تاج پل‌ها در بتون کار نشده و در تصاویر دیگر نیز بر اثر بارش و شاید تخریب‌های انسانی زیر پل‌ها خالی شده ، سنگ‌ها بعضاً فرو ریخته و پل‌ها در حال تخریب هستند و حتی در قسمت‌هایی آسفالت هم از بین رفته است.

براستی با توجه به در پیش بودن فصل بارش آیا نباید هرچه سریعتر فکری بحال این مشکلات کرد؟؟؟

آیا وقتی ما توان تعمیر اینچنین هزینه‌ های نسبتأ کم را نداریم بعد از افزایش خسارت و حتی شاید قطع دسترسی چطور می‌توانیم اوضاع را سامان دهیم!!!

در بازدید از مسیر چفته دره بعضی از اهالی محرومیت شدید منطقه را فریاد می‌زدند. گاه از نبود و ضعف شدید آنتن دهی موبایل گلایه داشتند و گاه از نبود لوله کشی آب و فاضلاب. حتی عنوان داشتند چاه فاضلاب و چاه آب تعبیه شده در بعضی منازل با همدیگر حدود پنج متر فاصله دارند که خود امری غیر بهداشتی و غیر اصولی است اما چون ناچارند مجبور به استفاده هستند.

مسئولین محترم که این گزارش میدانی ما را میخوانید بعضی نقاط کشور که درگیر سیل شده‌اند با وجود خسارت سیل بازهم وضعیت بهتری نسبت به این مناطق محروم دارند.
براستی این مردم باید دست به دامان چه کسی شوند تا شاید صدای محرومیتشان به جایی برسد؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *