یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲

وداع باشکوه مردم لرستان با شهید مدافع امنیت/ پیکر شهید عبدالهی در زادگاهش آرام گرفت

مردم خرم‌آباد با حضور با شکوه خود در بدرقه شهید مدافع امنیت “داوود عبدالهی” باز هم نشان دادند که قدر ایثارگری و فداکاری فرزندان خود را می‌دانند.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ،، امروز استان لرستان برای دومین بار در یک هفته اخیر، شاهد وداع باشکوه مردم با قهرمانی بود که به دنبال آشوب‌های اخیرکشور که با سوء‌استفاده دروغ‌پراکن‌ها از ماجرای مرگ تلخ “مهسا امینی” رخ داد به دست اغتشاشگران و آشوبگران سیاه دل، جان خود را فدای آسایش و امنیت هموطنانشان کرد و به شهادت رسید، شهیدی که با بذل جان خود نشان داد درس پهلوانی و جوانمردی را به خوبی در مکتب شهادت آموخته‌است.

امروز مردم خرم‌آباد با حضور با شکوه خود در بدرقه جوانمرد شهید “داوود عبدالهی” باز هم نشان دادند که قدر ایثارگری و فداکاری فرزندان خود را می‌دانند، چه این ایثارگری در میدان نبرد ۸ ساله با دشمنان وطن باشد، چه بذل جان در راه حفظ حرم اهل‌بیت(ع) و حریم و اقتدار ایران هزاران کیلومتر دور‌تر از مرزها و چه تجلی ایثار در تامین امنیت مردم کشورش در خیابان تا ابد ماندگار شدند.

مراسم وداع با شهید امنیت “داوود عبدالهی” در محل فرماندهی انتظامی لرستان با قرائت قرآن و سخنرانی فرمانده انتظامی و استاندار لرستان آغاز شد و پس از اقامه نماز بر پیکرمطهر این شهید توسط حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان ، پیکر‌پاک شهید عبدالهی در بین خیل عظیم مردم ولایت مدار و شهید پرور خرم آباد از محل فرمانده انتظامی لرستان به سمت خیابان انقلاب تشییع شد.

فریادهای الله اکبر، لا اله الاالله، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، مرگ بر منافق، مرگ بر آمریکا، تشییع کنندگان در فراق این شهید حال و هوای خاصی به مراسم تشییع بخشیده بود.

جمعیت انبوه شهروندان قدرشناس از جوان و پیر تا به دختران دبیرستانی که برای وداع با اسطوره‌ جوانمردی و ایثار، خود را به فرماندهی انتظامی لرستان واقع در میدان پلیس شهرستان خرم آباد رسانده بودند با چشمانی اشکبار و قلبی سوزان شهید مدافع امنیت شهرشان را تا بهشت بدرقه کردند، پس از آنکه پیکر این شهیدان در خیل مشایعت کنندگان به خیابان انقلاب رسید، این پیکر مطهر جهت خاکسپاری به زادگاهش در روستای بابامراد بسطام از توابع شهرستان سلسله منتقل شد.

شهید داوود عبدالهی اگرچه به ظاهر از بین ما رفت تا مهمان خوان گسترده الهی باشد، اما تا همیشه نام و یادش در دفتر قطور جوانمردان و شهیدان این استان می‌درخشد و به نیکی یاد می‌شود.

به گزارش تسنیم، سرهنگ دوم “داوود عبداللهی” فرمانده یگان امداد انتظامی مریوان شنبه شب نهم مهر ماه امسال در اثر تیراندازی شخصی ناشناس در اغتشاشات زخمی شد و علی‌رغم تلاش‌های پزشکان، عصر روز یکشنبه در بیمارستان کوثر سنندج به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید عبداللهی متاهل، دارای دو فرزند پسر ۱۱ ساله و دختر ۱۹ ساله و اهل لرستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *