سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲

مهدیه دختر جنجالی دلفان آزاد شد / صحبت های مهدیه پس از آزادی

دستان با سخاوت مردم عزیز ایران اسلامی به ویژه استان لرستان ، امروز قفل های زندان مرکزی خرم آباد را گشود و مهدیه دختر بی پناه دلفان آزاد شد…

نسیم دلفان – مهدیه به جرم ضربه زدن به پسری که گفته می شود برای وی مزاحمت ایجاد کرده بود به دیه ای حدود ۵۸ میلیون تومان محکوم شد و از چند ماه پیش در زندان به سر می برد.

این موضوع از طریق رسانه های محلی به اطلاع مردم رسید ، همین استارت یک گلریزان بزرگ و خودجوش گردید تا بار دیگر بوی مهر و مهرورزی در جامعه عزیزمان به مشام برسد.

به همت موسسه خیریه ندای محرومین ، کمپینی برای آزادی مهدیه ایجاد گردید که با استقبال بی نظیر مردم مواجه شد و در کمتر از سه روز مبلغی بیش از دیه مورد نظر ، حدود ۶۴ میلیون تومان برای این امر خیر جمع آوری شد.

حوالی ظهر امروز ، پس از واریز مبلغ دیه ، این دختر بی پناه از زندان آزاد شد.

خبرنگار نسیم دلفان که در جلوی زندان مرکزی خرم آباد منتظر آزادی مهدیه بود ، در مصاحبه ای کوتاه با وی به گفتگو نشست.

مهدیه که باورش نمی شد برای همیشه از شر این کابوس وحشتناک که مدت هاست زندگی اش را در بر گرفته است راحت شده با نگاهی مسرور از این آزادی به خبرنگار ما گفت : بارها و بارها از بی کسی در زندگی ام ناله می کردم اما امروز می بینم که بی کس نیستم ، امروز می بینم یک شهر که هیچ بلکه یک ملت برادر و خواهر دارم.

مهدیه نفس عمیقی کشید و گفت : این تلاطم که در زندگی من افتاد درس های بسیاری برای من داشت.

وی که از سه ماه پیش در زندان به سر می برد گفت : طعم آزادی را از دستان سخاوتمند این مردم عزیز دوباره چشیدم و این برایم دنیایی ارزش دارد.

وی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا در زندان از ماجرای این کمپین و حرکت خودجوش اطلاع پیدا کرده بود یا خیر ، گفت : بله از طریق تلفن با خانواده ام در ارتباط بودم و در جریان قرار گرفتم.

مهدیه در پاسخ به اینکه با داشتن وکیل چرا نتوانست در دادگاه به خوبی از خود دفاع کند گفت : من بعلت ضعف مالی نتوانستم وکیل بگیرم و تک و تنها با شاکی و وکیل ایشان می جنگیدم و همین باعث شد نتوانم از خودم به خوبی دفاع کنم.

خبرنگار پرسید ، مگر وحید شهبازی وکیل شما نبود؟

مهدیه پاسخ داد : خیر آقای شهبازی تا زمانی که من محکوم شدم در جریان پرونده نبود و تنها طی مدت زمان کوتاهی که برای اعتراض داشتم ایشان وکالت بنده را بصورت کاملأ رایگان پذیرفت و از این بابت صمیمانه از ایشان تشکر میکنم.

این دختر زنج کشیده درباره کمپین حمایتی و گلریزان بزرگی که سبب آزادی اش شد ، اظهار داشت : مانده ام در مقابل این حس انسان دوستی و این حرکت جوانمردانه مردم عزیز چه باید بگویم.

وی اضافه کرد : پیام من به این جوانمردان این است که شما تنها بنده و خانواده ام را شاد نکردید بلکه پروردگار عالم را هم خوشنود کردید که چنین بندگانی را آفرید.

مهدیه در پایان گفت : از صمیم قلبم از تمامی کسانی که برای آزادی من تلاش کردند تشکر میکنم.

متن پیام تلگرامی مهدیه در کمپین :

زبانم از تشکر و قدر دانی از عظمت محبت شما دوستان قاصر است. امیدوارم خداوند بزرگ ، خود محبت های شما عزیزان را جبران کند چه بسا بنده حقیر از جبران این دلسوزی با عظمت شما عاجزم ، از موسسه خیریه ندای محرومین روستایی تشکر دارم ، از بزرگان عزیزی که پیگیری نمودند تقدیر و تشکر دارم.

من از تمام خواهر و برادران عزیز خواهش میکنم همانطور که دل من و خانواده ام را شاد کردید دل زهرا (دختر مریض دلفانی) و خانواده اش شاد کنید.

ان شاءالله خداوند بزرگ پاسخگوی تمام لطف و محبت شما باشد.

۱۸ نظر

 1. خیلی خوشحال شدم خدارو بیکران سپاسگذارم واز نسیم دلفان که استارت زدن این موضوع رو و همچنین ار موسسه بسیار کارساز که ندای محرومین روستای دلفان تشکر میکنم

 2. خدا را شکر که بار دیگر دلفان و مردم بزرگش بزرگی کردند درود بر تمام کسانی که کمک کردند و همچنین مهندس عباس رشیدیان بزرگوار و درود بر تمامی رسانه های دلسوز مانند نسیم که صدای مظلومیت این دختر مظلوم را در وجدان های بیدار و مهربان مردم طنین انداز کرد

 3. درود بر حاج آقا حسین وشنی مدیر موسسه نداری محرومین روستایی دلفان

 4. واقعا اول اینکه خیلی خوشحالم دوم اینکه خیلی بهت افتخار میکنم

 5. خدا را شکر که مردم دلسوز و خون گرم دلفان باز بزرگی خود را نشان دادند درودخدا برتمام کسانی که دلسوزانه و از ته دل کمک کردند که ناله ی مظلومیت این دختر مظلوم را شنیدند و با کمک های خود او را از بند زندان نجات دادند و زندگی دوباره به وی دادند اجرتان با آقا امام زمان من که از خوشحالی دارم اشک میریزم نظرم را مینویسم خدایا شکرت.دست همتون دردنکنه به امید استانی شدن لکستانمان.

 6. درود بر مردم دلفان که بازهم بزرگی خورد را نشان دادن
  همه ی مردم از این آزادی خوشحالن واین پایان کار نخواهد بود

 7. به زندان یک شبی آمد نگهبان که زندانت پذیرفتست پایان

  تو را زندان شوی آزاد و فردا روی سوی دیار خویش از اینجا

  درود خدا بر دلفان و هر دلفانی

 8. قبادی ...شهریار

  درود بر مظهر غیرت وپاکدامنی مهدیه خواهر عزیزمان وهزاران درود برمردمان غیور دلفان وتمام کسانی که در این کار خیر سهمی داشتند

 9. واقعا از صمیم قلب خوشحالم آزادی تو حال همه ما رو خوب کرد

 10. دورود بر عباس رشیدی خیر عزیز

 11. باچشمانی اشک بار از سر شوق وخوشحالی بخاطر ازادی مهدیه دختر پاک دامن دلفانی مینویسم جوانمردان لک زبان اعم از زن و مرد ازتون ممنونم وبه لک بودنمون افتخار میکنم

 12. درود بر نسیم دلفان ، درود بر مردم دلفان ، درود بر غیرت دلفان و درود بر خیرین دلفان

 13. واقعا درودبرتمام دلفانیهای عزیزکه این گونه محبت خودرانشان دادن

 14. احسنت و صد باریک الله به شما مردمان عبور و مسولیت پذیر

 15. دست مریزادبه همت بلنددلفانی های عزیزوحاج حسین وشنی بزرگوارکه توفیق کمک به دلفانی های عزیزرودارند.خدابه ایشون عزت بده.فکرکنم واجب ترازمهدیه زهراخانم باشندکه بابیماری ناشناخته ای دست وپنجه نرم می کند

 16. درود بیکران خداوند بر این مردم فهیم نورآباد از اینکه حقیر یک شهروند نورآبادی هستم بر خود میبالم که با چنین دویتاننکح۹عتهبلههبهب۹ی۹هه فهیمی رندگی میکنم که هر لحظه از زمان مرا لا اونها بودن شاد میکند سرافرار باد قوم لک

 17. به نظر من این دختر برای حفظ آبروش جنگید حقش پاداش بود نه زندان این دختر با عث افتخاره تمااااامی دختراست من از آقای وشنی سپاس گذارم برای کمک به این خواهرمون خواهر عزیزم مهدیه آمیدوارم همیشه الگوی برای خانم ها باشی آزادیت را خیلی خیلی تبریک میگم ‌ ‌ چو عضوی به درد آرد روزگار دگر عضوهارا نماند قرار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *