پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

هجوم غیربومی ها با ایجاد رُعب و وحشت / ماجرای قطع درختان چنار روستای «باولین» در دلفان چه بود؟

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان جزئیات قطع درختان چنار «باولین» شهرستان دلفان را تشریح کرد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری تسنیم ، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران در رابطه با قطع درختان روستای باولین در شهرستان دلفان اظهار داشت: عده‌ای از متخلفان غیربومی از شهرستان صحنه استان کرمانشاه به همراه دو خودرو شبانه به روستای امام‌زادگان محمود و احمد (ع) شهرستان دلفان مراجعه کرده بودند که این متخلفان با استفاده از سلاح گرم و ایجاد رعب و وحشت برای اهالی، اقدام به قطع درختان کهنسال چنار جنگل‌های این منطقه واقع در کاکاوند غربی کرده بودند.

وی با اشاره به اقدام به موقع نیروهای یگان منابع طبیعی و نیروی انتظامی شهرستان، افزود: بلافاصله این افراد دستگیر و خودروها و دو دستگاه اره برقی آنها نیز توقیف شد.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان با بیان اینکه متخلفان تعداد ۱۸ اصله درخت کهنسال چنار را قطع کرده بودند، عنوان کرد: براساس قانون، قطع درختان خودروی جنگلی، دست کاشت و باغی ممنوع بوده و منوط به اخذ مجوز از ادارات منابع طبیعی و جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به ممنوعیت استفاده از اره برقی در جنگل‌ها و باغات بدون اخذ مجوز از ادارات ذی‌ربط، تصریح کرد: پرونده این متخلفان برای طی مراحل صدور حکم که شامل جریمه نقدی و حبس است تحویل مراجع قضایی شده و به زودی این متخلفان به سزای عمل خود می‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *