شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

نگرانی در مورد لیست هیئت‌های اجرایی انتخابات در لرستان/ استاندار و هیأت نظارت بر انتخابات مراقب باشند!

 

یادداشت سیاسی

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. اما تحرکات کاندیدا در استان از ماه‌ها قبل آغاز شده و مراسمات فاتحه خوانی، عروسی، جلسات سیاسیون حسابی رنگ و بوی انتخابات به خود گرفته است.

تعیین اعضای هیئت‌های اجرایی انتخابات در شهرستان‌ های استان لرستان از ۱۳ مهرماه آغاز شد و این هیئت‌ها در مرکز حوزه انتخابیه به ریاست فرماندار یا بخشدار و با عضویت یک حقوقدان، رئیس ثبت احوال حوزه انتخابیه و هشت نفر معتمد محلی تشکیل می‌شود که نقشی محوری و مهم در انتخابات دارند.

طی روزهای گذشته در مورد لیست‌هایی که از سوی فرمانداران و بخشداران به هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در لرستان جهت تأیید صلاحیت، معرفی شده انتقادات زیادی مطرح و شائبه های زیادی در فضای مجازی و محافل سیاسی استان ایجاد کرده است.

باتوجه به اهمیت و حساسیت انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی، لازم است:
 از یک طرف استانداری لرستان به عنوان مجری انتخابات، در این مرحله که تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات است باید مراقبت کند که تحت تاثیر روابط، سفارشات و اتفاقات پشت پرده با برخی نمایندگان مجلس، کاندیداها و احزاب سیاسی قرار نگیرد و مهره‌های کاندیداها عضو هیئت های اجرایی انتخابات نشوند و افرادی سالم، معتمد،مومن، انقلابی، متعهد و متخصص را انتخاب کند.

از طرف دیگر هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در استان با دقت و حساسیت زیاد لیست‌هایی که ارائه می‌شود را بررسی کند و مراقب روابط پشت پرده برخی نمایندگان فعلی لرستان در مجلس و تعدادی از کاندیدا مطرح در شهرستان‌های استان باشد که مبادا لیست هیئت‌های اجرایی، چینش شده و مهره های برخی نمایندگان مجلس و نامزدهای انتخابات باشد.
یادداشت از لرستان خبر


 
Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *