شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

نگاه ویژه دولت برای آب‌رسانی به روستاهای لرستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به نگاه ویژه دولت برای تامین آب روستاهای این استان، از جهاد آب‌رسانی به ۳۰۰ روستای لرستان با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.

خبرگزاری مهر – تأمین آب روستاهای محروم از طریق آب پایدار و سالم کشور یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت و مورد تاکید رئیس‌جمهوری بوده و بر همین اساس وزیر نیرو با تشکیل شورایی به نام «شورای جهاد آبرسانی» کاری بزرگ برای این امر مهم را آغاز کرد.

نگاه ویژه دولت برای آب‌رسانی به روستاهای لرستان

با روی کار آمدن دولت سیزدهم این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفت تا آنجا که طبق برنامه ارائه شده وزیر نیرو به مجلس شورای اسلامی، میزان پوشش آبرسانی روستایی و جمعیت بهره‌مند در انتهای دولت سیزدهم باید به رقم ۹۰ درصد برسد.

حمیدرضا کرموند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان در این رابطه، اظهار داشت: استان لرستان نزدیک به سه هزار روستا دارد که تقریباً جز هشت استان کشور از نظر تعداد جمعیت روستایی است.

وی، عنوان کرد: همین موضوع باعث نگاه ویژه به این استان و به ویژه دولت سیزدهم به آبادانی و ایجاد امید در بین روستاییان استان شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، افزود: قطعاً یکی از مواردی که می‌تواند سهم مهمی در آبادانی و توسعه در روستاها داشته باشد، بحث آبرسانی و بهره مندی از آب سالم و بهداشتی است.

جهاد آب‌رسانی به ۳۰۰ روستای لرستان

کرموند با اشاره به روند اجرایی طرح جهاد آبرسانی، عنوان کرد: در این راستا در ابتدای دولت سیزدهم یک تفاهم نامه به صورت کلی در سطح وزارت نیرو با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) منعقد شد.

وی، بیان داشت: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد که ظرف ۳۰ ماه تعداد ۱۰ هزار روستای محروم از آب سالم و لوله کشی برخوردار شوند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، ادامه داد: سهم لرستان در این رابطه تعداد ۱۲۵ روستا در مرحله اول بود.

کرموند، تصریح کرد: در این راستا با نماینده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در استان که بسیج سازندگی بود جلسات متعددی و با حضور مقامات ارشد استان از جمله استاندار، فرمانده سپاه، جانشین قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در کشور و مسئولان دولتی و وزارتی در تهران برگزار شده است.

وی، افزود: خوشبختانه با نگاه مثبت این تعداد به ۳۰۰ روستا رسیده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، تاکید کرد: خوشبختانه وضعیت این پروژه‌ها در استان مطلوب است البته جای سرعت بیشتر در این پروژه‌ها وجود دارد.

اجرای ۳۴۵ کیلومتر خط انتقال آب

کرموند در ادامه سخنان خود به برخی از فعالیت‌هایی که در حوزه آبرسانی به روستاها انجام گرفته اشاره کرد و گفت: در برنامه پروژه آبرسانی به روستاها ساخت ۶۲ باب مخزن با ظرفیت ۱۷ هزار و ۱۷۰ مترمکعب که در حال حاضر ساخت بوده که سه باب به اتمام رسیده و ۲۰ باب در دست اجرا است.

وی، عنوان کرد: همچنین حفر ۱۰ حلقه چاه در دستور کار بوده که تاکنون شش حلقه حفر شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، ادامه داد: یک باب تصفیه خانه آب با یک مدول در شهر الیگودرز در دست اجرا است،

کرموند با اشاره به بهسازی دو دهنه چشمه و احداث ۲۳ ایستگاه پمپاژ آب، بیان داشت: همه تجهیزات برقی و مکانیکی آنها خریداری شده است.

وی، تصریح کرد: اجرای ۳۴۵ کیلومتر خط انتقال آب در دستور کار بوده که ۱۴۷ کیلومتر آن اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *