پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱

نگارش کتاب خوب تداوم گفتمان انقلاب اسلامی است


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، گفت: نگارش کتاب خوب یکی از جلوه‌های جهاد تبیین و موثر در بصیرت‌بخشی و تداوم گفتمان انقلاب اسلامی است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سید سجاد راستخانه ظهر امروز در آیین تکریم مقام اهالی کتاب، نویسندگان، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه‌های استان لرستان، اظهار داشت: امروز در سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران جمع شده‌ایم که از غنی‌سازی‌هایمان بگوییم و از غنی‌سازی اوقات فراغت با کتاب حرف بزنیم.

وی ماموریت اصلی کتابخانه‌ها را ارتقا فرهنگ، علم و دانش دانست و افزود: امروز کتابخوانی نه‌ تنها یک وظیفه ملی که یک واجب دینی است، از این جهت واجب دینی است که مطالبه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی‌مان است‌ و برای رسیدن به این آرمان و این دستور نیاز به برنامه‌ریزی و یک عقبه فکری و فرهنگی داریم.

مدیرکل کتابخانه‌های لرستان با بیان اینکه یکی از باب‌های علم، دانش و آگاهی مطالعه کتاب است، عنوان کرد: نگارش کتاب خوب یکی از جلوه‌های جهاد تبیین و موثر در بصیرت‌بخشی و تداوم گفتمان انقلاب اسلامی است.

راستخانه با بیان اینکه کتاب ماحصل فکر، اندیشه و زحمت نویسنده‌ای است که می‌نویسند و اثر خلق می‌کند، گفت: امروز حضور اعضا در کتابخانه‌ها علاوه بر حضور در محیطی مناسب برای مطالعه و استفاده از محتوی کتاب‌های خوب، شروعی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی جهت گسترش دانش، علم، ادب و فرهنگی ایرانی اسلامی در کتابخانه‌ است.

وی تصریح کرد: در هفته کتاب سعی شده است با شعار “ما همانیم که می‌خوانیم” با بیش از ۲۳۰ برنامه فرهنگی با همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش، کانون پرورس فکری کودکان و نوجوان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد حفظ آثار، اداره کل زندان‌ها، کانون فرهنگی مساجد، موسسات مردم نهاد برای اقشار مختلف مردم برنامه‌های متناسب با کتابخوانی دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *