چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

نوری: جلسه اختصاصی شورای عالی انقلاب فرهنگی ‌برای آموزش و پرورش برگزار می‌شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک جلسه اختصاصی شورای عالی انقلاب فرهنگی را برای آموزش و پرورش برگزار خواهیم کرد، گفت: در این شورا جذب و تربیت نیروی انسانی، احیای امور تربیتی و تغییر محتوای کتب درسی را نیز مطرح خواهیم کرد.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، یوسف نوری ظهر امروز در دیدار با فرهنگیان لرستان که در اردوگاه کمالوند برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به بیان ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام این حضرت در میان اهل تشیع و تسنن پرداخت و اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی در کارهایش همیشه به حضرت فاطمه (س) متوسل می‌شد و این بانوی بزرگوار نیز همیشه مردم را در اولویت قرار می‌داد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) راهبر بحران ها بود، افزود: مادر ایشان همه دارایی خود را در راه اسلام خرج کرد و حضرت زینب (س) نیز راهبر بحران بود و این نشان دهنده مقام والای زن در دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه بیشتر دانشجویان ما زن هستند و در جامعه آموزش‌ و پرورش نیز ۵۴ درصد معلمین، بانوان هستند، عنوان کرد: معلمان معماران تعلیم و تربیت جامعه محسوب می‌شوند.

نوری با تاکید بر اینکه دانایی پایه اول پژوهش است، ادامه داد: استکبار تلاش کرد جامعه آموزش‌ و پرورش را از یک جامعه دانا محور و دانش‌پایه به سمت یک جامعه حافظه محور سوق دهد اما معلمان این اجازه را ندادند چرا که پایه دانایی در دوره‌های آموزش‌ و پرورش عمومی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علیرغم همه توطئه ها و تحریم‌ها ایران اسلامی در بسیاری از فناوری‌ها همچون دانش صلح‌آمیز هسته‌ای، نانو و سلول‌های بنیادین در نوک قله ایستاده است، افزود: دانش‌آموزان آموزش و پرورش گاهی کارهایی می کنند که حقیقتا شگفت‌زده می‌شویم.

وی با بیان اینکه دانش آموزان پایه ساز حکمرانی و تولید ملی کشور هستند، عنوان کرد: هرچند در این راستا با کمبودهایی روبرو هستیم اما معلم خط مقدم است.

نوری با اشاره به اینکه کتاب‌های درسی مربوط به زمان گذشته بوده و نیاز است در این حوزه آموزش‌های تخصصی ضمن خدمت برگزار کنیم، تصریح کرد: تواناسازی همگام با زیست بوم منطقه ای که دانش‌آموز در آن زندگی می‌کند بسیار حایز اهمیت است و نیاز است معلمان تفاوت دانش آموزان را ببیند و بسترهای لازم را برای شکوفایی آنان فراهم سازند.

وی با بیان اینکه مردمی سازی آموزش‌وپرورش بر این مبنا استوار است که از دانش آموزان و خانواده آنان خوب استفاده شود، عنوان کرد: همکاری در الگوهای تربیتی منجر به هم‌افزایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ورود به آموزش‌ و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد، بیان کرد: کسانی هم که خارج از دانشگاه فرهنگیان جذب شده اند باید توانمندسازی شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۴۰۰ هزار متر مربع ملک برای توسعه فضای دانشگاه های فرهنگیان اختصاص داده شده است، افزود: ۲۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده اما این تجهیزات جوابگو نیست.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات صندوق ذخیره ارزی به آموزش ‌و پرورش اختصاص داده شده، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم فضاها را بازسازی و احداث کنیم و در این راستا نباید از ظرفیت خیرین غافل شویم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یک جلسه اختصاصی شورای عالی انقلاب فرهنگی را برای آموزش و پرورش برگزار خواهیم کرد، بیان کرد: در این شورا جذب و تربیت نیروی انسانی، احیای امور تربیتی و تغییر محتوای کتب درسی را نیز مطرح خواهیم کرد.

نوری با بیان اینکه در سفرهای استانی در دور اول ۲۱ هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش ‌استان‌ها اختصاص داده شد، افزود: یکی از کارهای مهم وزارت آموزش و پرورش رتبه بندی معلمان بوده است که نیازمند اعتبار زیادی بود ‌اما این کار را شروع کردیم و تغییر کتب درسی نیز در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *