شنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

نماینده منتخب مردم دلفان: تخصیص اعتبار برای جبران خسارات سیل در این شهرستان ضروری است

 

محمدحسین محمدی نماینده منتخب دلفان و سلسله در مجلس دوازدهم:
♦ شهرستان دلفان به سبب ضعف زیرساخت ها و محرومیت از مناطق حادثه خیز در استان لرستان است
♦ در این شهرستان هنوز ۳۰۰ کیلومتر راه شوسه و مالرو وجود دارد که با کوچکترین بارش تردد مردم روستاها با مشکل مواجه می شود.
♦ در جریان سیل ۹۸ خسارات سنگینی به زیرساخت های این شهرستان به ویژه در بحث راههای ارتباطی وارد شد که هنوز در برخی مناطق به ویژه در مسیرهای ارتباطی میربگ جنوبی و ایتیوند جنوبی بهسازی و ترمیم نشده است.
♦ بارندگی های اخیر این مشکلات را مضاعف کرد و در بسیاری از نقاط مسیرهای روستای آسفالت آنان تخریب و در راه های شوسه نیز تردد را با مشکل مواجه کرده است.
♦ در بارش های اخیر به ۱۴ دهنه پل کوچک و بزرگ نیز آسیب جدی وارد شده است. از جمله اینکه خسارات جدی به پل ده یوسفیان و مسیر دسترسی آن وارد شد که با توجه به تخریب و باریک بودن جاده نگران کننده است و بایستی چاره اندیشی شود.
♦ روستای نظرآباد نیز در معرض رانش زمین قرار دارد و با توجه به حوادث احتمالی برنامه ریزی اصولی برای حل این مشکل ضروری است.
♦ با توجه به عمق خسارات بارندگی های اخیر و محرومیت ها تخصیص اعتبار برای جبران خسارات سیل در این شهرستان ضرورت دارد ، لذا از مدیرکل مدیریت بحران استانداری و رئیس ستاد بحران کشور میخواهم توجه ی ویژه به این شهرستان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *