شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

نماینده مجلس: صحرایی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش خواهد بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از احتمال معرفی صحرایی به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خبر داد.

نسیم دلفان – حبیب‌الله دهمرده نماینده مجلس و استاندار سابق لرستان در گفت‌وگو خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: طبق گفته‌های معاونین وزارت آموزش و پرورش، دولت و رئیس جمهور قصد دارند که آقای صحرایی را به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی کنند.

وی افزود: همچنین طبق شنیده‌ها از همان ابتدا که آقای صحرایی به‌عنوان سرپرست انتخاب شدند قرار بود که این فرد به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شود و از وی برای این پست در همان زمان برنامه گرفته شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مجلس به‌دنبال فردی است که بتواند وزارت مهم آموزش وپرورش را به‌خوبی اداره کند که ان‌شاءالله با معرفی آقای صحرایی به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش امیدوار هستیم این فرد بتواند این وزارتخانه مهم را اداره کند.

به گزارش تسنیم، در پی استعفای یوسف نوری از وزارت آموزش وپرورش، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور با پذیرش این استعفا، رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان را با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتخاب کرد.

صحرایی متولد ۱۳۵۵ و دارای دکترای زبان‌شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی است و استادتمام این دانشگاه است که از اردیبهشت سال گذشته به‌عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد.

خبرهای مرتبط:

» دروغ‌پردازی ناشیانه علیه سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش

» یک دلفانی در بالاترین سطح وزارت قرار گرفت / سوابق علمی و اجرایی سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش

» پیام تبریک امام جمعه نورآباد به مناسبت انتصاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش از میان نخبگان دلفانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *