سه شنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۳

نشست خبری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دلفان با اصحاب رسانه

امروز ۲۷ خرداد ماه بمناسبت هفته جهاد کشاورزی نشست خبری از سوی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی شهرستان سخنان قابل تأملی را بیان کرد.

حجت الاسلام طهماسبی به استخدام های غیر بومی و سفارشی چند سال پیش در جهاد کشاورزی اشاره کرده و گفت تعداد زیادی از کارشناسان غیر بومی را در جهاد کشاورزی دلفان استخدام کردند و چندی نگذشت که اکثریت آنها (بهتر است بگوییم همه آنها) به شهرهای خود منتقل شدند و ما ماندیم یک اداره تقریبأ خالی شده از کارکنان و کارشناسانی که باید امور محوله را به عهده می گرفتند.
وی افزود: اکنون به گونه ای با کمبود نیرو مواجه هستیم که ناچارأ هر نفر بجای سه نفر کار می کنند بدون اینکه رقمی به حقوق ایشان افزوده شود در حالی که در جهاد کشاورزی شهرستان های دیگر از جمله همین شهرستان سلسله بغل دستمان هر پست به سه نفر محول می گردد!!!

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم ابزار حمایتی دولت از کشاورزان است ، به مدیریت شعبات بانک های کشاورزی دلفان سفارش اکید نمود که حق ندارند هزینه های واریز شده به حساب کشاورزان بابت خرید گندم را بعنوان بدهی تسهیلات معوق شده برداشت نمایند یا مسدود کنند ، این پرداختی ها تنها امید معیشتی این قشر زحمت کش و حاصل دسترنج پر زحمت آنان است و نباید بعنوان گرو در بانک ها مسدود گردد.

پس از آن سیدسعید حسینی با بیان گزارشی از عملکرد یک ساله این اداره ، در نهایت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که البته برخی از این سوالات اندکی چالش برانگیز بود.

▫️ در طول یک سال گذشته ۱۲۴۷ تن انواع کالاهای اساسی به منظور تنظیم بازار در سطح شهرستان توزیع شده است…

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان با بیان این خبر و اینکه تامین کالاهای اساسی و عرضه اقلام مورد نیاز مردم به قیمت مناسب از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت مردمی است، عنوان داشتند: در طول سال گذشته تاکنون در راستای تنظیم بازار و بهره مندی اقشار ضعیف و کم در آمد مقدار۳۹۳ تن برنج سهمیه شهری (توزیع توسط جهاد کشاورزی) و ۲۰۱ تن سهمیه روستایی (توزیع توسط تعاون روستایی) ، ۱۲۵تن مرغ منجمد تنظیم بازاری ، ۲.۵ تن تخم مرغ ، ۲۶۹ تن شکرسفید و قند تنظیم بازاری ویژه خانوار و ۱۶۵ تن شکر سفید تنظیم بازاری ویژه صنف و صنعت ، ۸۰ تن گوشت منجمد تنظیم بازاری با قیمت مصوب ، ۱.۵ تن گوشت گرم تنظیم بازاری با قیمت مصوب و ۱۰ تن روغن تنظیم بازاری ویژه صنف و صنعت توزیع شده است.

مهندس حسینی با اشاره بر اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی افزود: این طرح نظارتی با همکاری کارشناسان بازرسی و قرارگاه تامین امنیت غذایی مدیریت جهاد کشاورزی، اداره صمت، بسیج و تعزیرات حکومتی اجرا می شود. در این راستا تعداد ۶۶۰۰ مورد نظارت و بازرسی ( نانوایی ها ۴۲۳۰ مورد و سایر اصناف ۲۳۷۰ مورد ) بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی صورت گرفته است.این بازرسی ها به صورت فشرده ازمراکز عرضه کالاهای اساسی، میادین میوه و تره بار ، نانوایی ها ، قصابی ها، قنادی ها و مرغ فروشی های سطح شهر و روستاها انجام می پذیرد که در این راستا تا کنون تعداد ۲۱۶ پرونده به ارزش ریالی ۶۸۴ میلیون ریال تشکیل و جهت برخورد قانونی با متخلفین به تعزیرات حکومتی ارسال گردیده است. مدیر جهاد کشاورزی افزود: در طی سال گذشته میزان ۵۷ تن کالای کشف شده احتکاری، عرضه خارج از شبکه و قاچاق ( شامل کنسانتره دامی، کود شیمیایی، دام زنده، برنج، روغن، آرد و قند ) به ارزش ۴.۵ میلیارد ریال با همکاری تعزیرات حکومتی توزیع گردیده است.

وی در پایان گفت: اکنون نیاز بازار به مرغ، تخم مرغ و همه کالاهای اساسی بدون هیچ مشکلی در حال برآورده شدن است و هیچ‌گونه گرانفروشی در این حوزه‌ها قابل قبول نیست و در صورت مشاهده این موضوع، گشت‌ها مراتب را برای برخورد قضایی به تعزیرات اعلام می‌دارند.

موارد زیر بخشی از فعالیت های شاخص مدیریت جهاد کشاورزی در یکسال گذشته است که جهت استحضار همشهریان عزیز منتشر می گردد.


۱- دلفان دارای رتبه اول کشت و تولید حبوبات در سطح کشور و همچنین کشت نخود مکانیزه برای اولین بار در شهرستان به میزان ۵۰۰ هکتار در سطح شهرستان
۲_ رتبه دوم کشت و تولید گیاهان دارویی در سطح کشور و کشت گیاهان دارویی به میزان ۳۰۰۰ هکتار
۳_ کسب رتبه برتر استان و از برترینهای کشوری در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها به میزان ۷۵۰۰۰ هکتار
۴_ احداث ۳ واحد گلخانه به مساحت یک هکتار
۵_ مبارزه شیمیایی علیه علفهای هرز غلات به میزان ۴۳۷۰۰ هکتار _ مبارزه شیمیایی علیه سن غلات به میزان ۱۶۲۰۰_ مبارزه بیولوژیک با زنبور راکون به میزان ۸۰۰ هکتار
۶_ اجرای ایستگاه پمپاژ چروش با اعتبار ۱۸۵۰ میلیون ریال
۷_ اجرای کانالهای آببر در سطح شهرستان با اعتبار ۱۲۰۰۰ میلیون ریال
۸_ اجرای بهسازی و لایروبی قنوات ۷۵۰۰ میلیون ریال
۹_ صدور ۳۰۰ مجوز مشاغل خانگی و معرفی ۲۵۰ نفر جهت دریافت تسهیلات
۱۰_ احداث سرد خانه شهرک علیمیرزایی با ظرفیت ۳۰۰۰ تن
۱۱_ احداث سرد خانه در روستای مراد آباد با ظرفیت ۵۰۰۰ تن
۱۲_ احداث کارخانه خوراک دام رضائیان با ظرفیت ۲۰۰۰۰ تن
۱۳_اخذ مجوز تغییر کاربری غیر مجاز، توقف عملیات و اعاده وضع به تعداد ۲۴ مورد به مساحت ۴۲ هکتار و ۶۴۹ متر مربع
۱۴_ یکپارچه سازی اراضی در روستای عزیز آباد نورعلی ۲۳۵ هکتار
۱۵_صدور سند طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی به تعداد ۸۴ مورد به مساحت ۱۳۵ متر مربع
۱۶_ یک مورد بهره بردار نمونه در زمینه تجمیع و یکپارچه سازی اراضی واقع در روستای دره یادگار به مساحت ۷۴۶ هکتار در سطح ملی
۱۷_ جذب تعداد ۶۰ دستگاه ماشین های کاشت از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان امام
۱۸_ دلفان رتبه یک بزرگترین پایلوت تولید عسل در سطح کشور و با برگزاری جشنواره عسل در سال گذشته باعث شد دلفان به عنوان شهر عسل ایران معرفی گردد.
۱۹_ برگزاری روز مزرعه و بازدید علمی ترویجی و انتقال یافته های علمی کشاورزی به تعداد ۱۸ مورد
۲۰_ معرفی ۳۰ نمونه کشاورز و دامدار شهرستانی به استان و انتخاب ۷ نمونه برتر استانی
۲۱_ پرداخت تسهیلات مردمی سازی یارانه ها سرمایه در گردش و ساخت و ساز با اعتبار ۲۱۰۰۰۰ میلیون ریال
۲۲_ توزیع نهاده های دامی به میزان ۶۰۳۰ تن
۲۳_ نظارت بر جوجه ریزی به تعداد ۱۱۶۱۰۵۰ قطعه
۲۴_ توزیع ۱۲۴۷ تن انواع کالاهای اساسی به منظور تنظیم بازار در سطح شهرستان
۲۵_ بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و واحد های صنفی به تعداد ۶۶۰۰ مورد
۲۶_ تشکیل ۲۱۶ فقره پرونده تخلفاتی و ارسالی به تعزیراتSkill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *