نشست خبری داوطلبان/سیدعلی نوربخش: بعنوان سرباز کوچک ولایت به میدان آمده ام ، اصولگرا هستم اما نه اصولگرای متعصب و دو آتشه

اهل شعار نیستم که بگویم در ۱۰۰ روز مشکلات را حل میکنم اما برنامه های خوبی برای رفع مشکلات به ویژه بحث بیکاری دارم…


نسیـــم دلفـان – سید علی نوربخش/یکی از مطرح ترین چهره های این دوره از انتخابات مجلس در شهرستان دلفان ، برادر شهید سید امجد نوربخش و همچنین برادر سید محمد امین نوربخش عضو فعلی شورای شهر نورآباد

روزهای اول که اعلام کرد قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارد گمان نمی کردیم بتواند به این سرعت به یکی از چهره های مطرح شهرستان تبدیل شود اما اکنون در سطح شهرستان و در محافل انتخاباتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از محاسنی که در ستاد انتخاباتی ایشان ملاحظه می شود اخلاق مداری طرفداران وی است. هواداران این داوطلب انتخاباتی در محافل و همچنین گروه های مجازی بسیار با اخلاق و به دور از تخریب دیگران ظاهر شده اند.

نوربخش متولد ۱۳۵۲ در شهرستان دلفان است. حدود ۱۸ سال است در قوه قضائیه مشغول به کار است و اکنون ریاست دادگستری شهرستان شیروان و چرداول در استان ایلام را به عهده دارد.

photo_2015-12-22_13-22-08.jpg

وی در یکم دی ماه که چهارمین روز ثبت نام کاندیداها بود با حضور در ستاد انتخابات شهرستان دلفان رسمأ وارد گود رقابت ها شد.

این داوطلب پس از نهایی کردن ثبت نام خود به جمع خبرنگاران رسانه های محلی پیوست و به سؤالات آنان پاسخ داد.

با توجه به شاخص بودن ایشان در بین چهره های این دوره ، ازدحام عجیبی در بین خبرنگاران برای سؤال کردن از وی ملاحظه می شد.

خبرنگاران از ایشان درباره انگیزه ورود به انتخابات پرسیدند ، وی پاسخ داد: مردم ما با مشکلات فراوانی دسته و پنجه نرم می کنند و من تنها به نیت خدمت آمده ام.

نوربخش/حذفی46

وی در این باره با اشاره به ویژه بودن منطقه دلفان بخاطر اتصال بین سه استان لرستان ، کرمانشاه و همچنین همدان اظهار داشت: جذب سرمایه گذاران خارج از شهرستان و ایجاد مشاغل خصوصی از  مهمترین برنامه هایی است که می تواند به رفع معضل بیکاری در این شهرستان کمک کند.

نوربخش در بحث جناح بندی سیاسی خود را اصولگرای معتدل معرفی کرد و افزود: بعنوان یک سرباز کوچک ولایت به میدان آمده ام اصولگرا هستم اما نه اصولگرای متعصب و دو آتشه ، بلکه اصولگرایی کاملأ معتدل

وی اضافه کرد: مخالف این هستم که برخی می گویند اصلاح طلبان از رهبری فاصله دارند و اصولگرایان نزدیکتر به رهبری هستند، اصول مد نظر بنده اصولی است که در قانون اساسی به تایید ۹۸ درصد مردم رسید، از جمله ولایت مطلقه فقیه، قانون اساسی، دین مبین اسلام و مسائلی که در قانون اساسی ذکر شده است.

این داوطلب انتخابات مجلس درباره موضوع فتنه سال ۸۸ گفت : هر حرکتی را که مخالف قانون اساسی و مصلحت جامعه باشد را محکوم می کنم.

وی همچنین اظهار داشت: در سال ۸۸  برخی خواص که به تعبیر مقام معظم رهبری خواص بی بصیرت بودند باعث شدند با حرکاتی که با سازماندهی دشمنان صورت گرفت صدمات فراوانی  به نظام  وارد شود ، اما با تدابیر مقام معظم رهبری و خلق حماسه ۹ دی توسط مردم این غائله خاتمه یافت. فتنه ای که ۳۳۰ هزار میلیارد خسارت در پی داشت خوشبختانه با درایت رهبر مدبر انقلاب اسلامی خاتمه یافت.

نوربخش در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره اجماع صراحتأ نگفت اجماع را قبول ندارم اما کاملأ مشخص بود که تمایلی به اجماع ندارد.

وی در این باره گفت: تکثر کاندیداها خوب است زیرا قدرت انتخاب مردم را بالا می برد ، هیچ گونه هماهنگی و مشورتی برای اجماع صورت نگرفته است اما به طور کلی با اجماعی که به قرعه کشی بکشد کلاً مخالفم. وقتی دلیل هست چرا قرعه کشی؟ به هر حال با در نظر گرفتن ظرفیت ها و قابلیت ها با روشی غیر از قرعه کشی می تواند قابل قبول باشد.

سؤال شد که برخی می خواهند با مانور روی شور و هیجانات قومی و قبیله ای انتخابات را به سمت و سوی مورد نظر خودشان بکشانند، این تعصبات را قبول دارید؟

وی در جواب گفت : تعصب کورکورانه شایسته نیست ، ما برای خدمت آمده ایم نباید طایفه گرایی ملاک رای دادن قرار گیرد.

این داوطلب در ادامه این بحث از واژه هایی استفاده کرد که چندان با پاسخ اول سازگار نبود و مبهم به نظر می رسید!

وی اظهار داشت: یک سری تعصبات قومی و قبیله ای هم هست که حُسن به حساب می آید ، مثل همین طایفه گری ، نمایندگی یک پست و سمت کشوری است ، بحث طایفه گری اگر موجب انشقاق نشود می تواند صحیح باشد.

خبرنگاران پرسیدند: چه فاکتورها و شاخص هایی در وجودتان هست که سبب شد وارد این عرصه شوید؟
نوربخش پاسخ داد: آشنایی کامل و جامع به قوانین کشور مخصوصاً در حوزه قضا دارم اما اطلاعات خوبی هم در زمینه های اقتصادی و فرهنگی دارم ، اهل شعار نیستم که بگویم در ۱۰۰ روز مشکلات را حل میکنم اما برنامه های خوبی برای رفع مشکلات به ویژه بحث بیکاری دارم که ریز آن ها بعدا اعلام خواهد شد.


مطالـــب مرتبـط :

» گفتگوی خبری داوطلبان انتخابات/حمید نظری: هیچگاه به دنبال اینکه از این نمد برای خود کلاهی بدوزم نیستم ، سونامی فقر و محرومیت در منطقه ما قلب هر انسانی را به درد می آورد

» احساس تکلیف دوباره حجت الله سوری را میدان انتخابات کشاند

» نشست خبری داوطلبان انتخابات سلسله و دلفان / محمد امین رضوانی: اصلاح طلب در اصول را قبول ندارم اما اصلاح در الگوها و روش ها را قبول دارم

» نشست خبری داوطلبان انتخابات سلسله و دلفان / ابوالقاسم خسروپور : در توسعه صنعتی به لرستان ظلم شد و این استان در مسیر توسعه قرار نگرفت

» نشست خبری داوطلبان انتخابات سلسله و دلفان/عبدالرسول بهمانی : فرمانداری خانه احزاب نیست و متعلق به عموم مردم است

» مشروح نشست خبری دکتر رشیدی اولین داوطلب انتخابات مجلس دهم در دلفان+عکس

» گفتگوی دکتر سیروس کاظمی با خبرنگاران بعنوان مطرح ترین چهره اصلاحات در این دوره از رقابت های انتخابات مجلس در سلسله و دلفان


» تازه ترین اخبار منطقه و دلفان به ویژه بحث داغ انتخابات را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.
برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۱۱ نظر

 1. همیشه بیدار

  بنده از نزدیک ایشان را ندیدم ولی تعریفش رو شنیدم مشخصه ادم بالیاقتیه انشا الله موفق شوند

 2. به نظر من ایشون فقط تو کار قضاوت موفق تره

 3. ایشان که در این حوزه نبوده چگونه می خواهند مشکلات را حل کنند؟ اصلا ایشان از مشکلات این حوزه اطلاع دارند ؟

 4. نماینده باید ادم با اطلاعی باشند ضمنا جسارت هم چاشنی کارشان باشد من این دو مشخصه را در ایشون ندیدم متاسفانه

  • رضایتمندی جان
   میشه بگی چطوری و با چه روشی تونستی بفهمی که سید جسارت نداره و همچنین اطلاع؟

 5. سلام ،باآرزوی موفقیت برای آقای نوربخش فک کنم کسی ک ۱۸سال تو امر قضاوت فعالیت داشتن ب اندازه کافی با مردم و دردشون ، مشکلات و مسائلشون وخیلی چیزای دیگه آشنا باشن .ضمنا هدفشونم کامل مشخصه :خدمت وگرنه پست و مقامش رو الانم دارن .امیدوارم مردم فهیم این نکات رو مدنظرداشته باشن

 6. لیاقتشوداره

 7. من به ایشان رای می دهم

 8. واقعا لیاقتشوداره اقای نوربخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.