سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

نرخ‌های گزاف در برخی آرایشگاه‌های مردانه نورآباد در سایه ضعف نظارت

هم اکنون بابت کوتاه کردن موی سَر در نورآباد دلفان ، ۲۰هزارتومان تا ۶۰هزارتومان از مشتریان توسط آرایشگران گرفته می شود‎.‎

برای آرایش داماد از ۵۰۰هزارتومان تا یک ‌میلیون‌ و دویست‌ هزار تومان گرفته میشود.

❌ضعف در نظارت آرایشگاه‌ها باعث بوجود آمدن چنین نرخ‌هایی شده است.

آیا دریافت چنین مبالغی از سوی اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه دلفان مجاز شده است؟

⁉️ آیا نرخ نامه مصوب اصلاح سر و صورت به آرایشگاه‌های سطح شهر ارائه شده است؟

⁉️ وظیفه اتحادیه صنف آریشگران مردانه چیست؟

?برخی از آرایشگرهای شهر نورآباد به بهانه خدمات ویژه‌، از مشتریان چند برابر میگیرند. خدمات ویژه‌ای را برای مشتری تعریف می کنند که به اصطلاح جزو خدمات VIP به شمار می رود.‌ که این‌ها جای بررسی و نظارت بیش از پیش دارد‎.‎

آرایش داماد؛
?در گذشته دامادها در روز عروسی اصلاً هزینه آرایشگاه رفتن خود را جزو هزینه‌های مراسم عروسی به شمار نمی‌آوردند. آنها مثل همیشه که برای اصلاح مو و صورت خود به آرایشگاه می رفتند، شب عروسی نیز به همین روال ادامه می دادند. نهایتاً مجبور می‌شدند مبلغ ناچیزی به عنوان شیرینی ازدواجشان به آرایشگر بپردازند.
?اما با گذشت زمان و پدید آمدن انواع مدل‌های پیرایش مردان، آرایشگاه های مردانه هم برای مراسم عروسی، دامادها را آرایش می‌کنند و هزینه گزافی را دریافت میکنند.

?تعدادی از آرایشگرهای شهر نورآباد در پشت صنف خدماتی آرایشگاه، برای خود بنگاه اقتصادی ایجاد کرده‌اند و هزینه‌های گزافی با یک «کوتاه کردن موی سر» از مشتریان میگیرند.

?نرخ خدمات آرایشگاه‌های مردانه باید توسط اتاق اصناف اعلام شود، به این گونه که اتاق اصناف تعیین کند که آرایشگاه‌ها بر اساس درجه بندی که دارند چه میزان مجاز به دریافت مبلغ از مشتری هستند.

#تعزیرات
#اتاق‌اصناف‌دلفان
#اتحادیه‌صنف‌آرایشگاه‌های‌مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *